خانه / اخبار / آزمون دکتری هر سال ۲ بار در ماه های آبان و اسفند برگزار می شود
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
شیوه نامه جدید پذیرش در آزمون دکتری

آزمون دکتری هر سال ۲ بار در ماه های آبان و اسفند برگزار می شود

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
آزمون دکتری هر سال 2 بار در ماه های آبان و اسفند برگزار می شودReviewed by سعید حبیبی on Jul 5Rating: 5.0

 

همان طور که میدانید آزمون دکتری ۲ بار در هر سال برگزار می گردد آن هم در ماه های آبان و اسفند ماه,معاون آموزشی ورارت علوم  در رابطه با زمان برگزاری این آزمون که بر اساس شیوه نامه ی جدید می باشد افزود: زمان آن هنوز مشخص نشده و به محض این که مشخص شد آن رو اعلام خواهیم کرد.

 

به گزارش اخبار های دانش آنچه که آقای نیاسر اعلام کرده است آزمون دکترا هر ساله در دو ماه و دوبار برگزار می شود آن هم بر اساس شیوه نامه جدید. یکی در آبن ماه و دیگری در اسفند ماه آزمون دکترا شامل درس های زبان و استعداد تحصیلی , سه درس پایه آن هم در هر گروه درسی می باشد.

در ادامه افزود: جزئیات آزمون دکتری در این شیوه نامه ی جدید قرار دارد که در طی دو ماه آینده به دانشگاه ها ابلاغ خواهیم کرد.

این آزمون (دکتری) باید یک نظام پاسخگوییی داشته باشد تا افراد بتوانند برای رفع مشکل خود به آن مراجعه کنند این گفته ی معاون آموزشس وزارت علوم می باشد.

وی در ادامه اشااره ای به تشکیل سورای سیاست گذاری برای پذیرس دانشجویان دکتری کرد و گفت اینت شورایی که وزارت علوم تشکیل داده از افراد حقیقی و حقوقی و همچنین از رئیس روئسای دانشگاه های بزرگ می باشند.

آقای نیاسر تلاش ما این دست که هیس مشکلی برای برگزاری و پذیرس و همچنین گزینش غیر منصفانه پیش نیاید.

در ادامه نیز گفت از سال آینده شیوه نامه جدید پذیرش دانشجویان دوره دکتری اجرایی خواهد شد.

 از دیگر تغییرات شیوه نامه جدید بشنوید که:

پذیرش شدگان دکتری در سال آینده از تجمیع رشته های شبیه همان مشابه در یک گروه می باشد یعنی گروه های درسی آزمون از ۲۷۲ به ۷۰ گروه گاهش خواهد یافت.

شریعتی نیاسر: از دیگر دانشگاه های مطرح نیز در خواست کردیم تا استادان بزرگ و شاخص رو به این وزارت خانه معرفی کنند تا به برنامه ریزی ها ی معاونت کمک کنند.

منبع: های دانش

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>