خانه / اخبار / اختراع عضو هیات علمی پیام نور در آمـــریـکا به ثبت رسید
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
ثبت اختراع هیئت علمی پیام نور در امریکا

اختراع عضو هیات علمی پیام نور در آمـــریـکا به ثبت رسید

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
اختراع عضو هیات علمی پیام نور در آمـــریـکا به ثبت رسیدReviewed by زهرا on Feb 10Rating: 5.0

ثبت اختراع هیات علمی پیام نور در آمریکا

بنا به اعلام دانشگاه پیام نور محمدعلی کریمی و پوران پورحکاک دومین US پتنت دانشگاه در حوزه نانو فناوری را به عنوان عضو هیات علمی به نام خود به ثبترساندند.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir در حوزه نانوفناوری دومین ثبت اختراع با عنوان “روش سبز برای تهیه ماسک سلامت از نانوالیاف” (A Green Method for Preparation of Health Mask from Nanofibers ) در ۴ فوریه ۲۰۱۶ با Application Number به شماره ۶۲/۲۹۱،۰۶۹ توسط دکتر کریمی و پوران پورحکاک دانشجوی دکتری شیمی تجزیه مرکز مشهد انجام گرفت.

 اختراع عضو هیات علمی پیام نور در آمـــریـکا به ثبت رسید

دکتر کریمی در این خصوص بیان کرد: که اساس روش تهیه این نانوالیاف استفاده از پلی وینیل الکل (PVA)، کیتوسان به عنوان مشتقی از کیتین مستخرج از اسکلت بندپایانی نظیر میگو یا خرچنگ و تکنیک الکتروریسی بوده است.
وی همچنین به تست های موید امکان بکارگیری از این نانوالیاف در ساخت ماسک دهان و بینی برای محافظت از هوای آغشته به آلایند ه ها اشاره نمود و هدف از ثبت این تحقیق به صورت پتنت را رویکرد تجاری سازی مورد نظر مطرح کرد.
دکتر کریمی در خاتمه با تاکید و تمجید از اساتید شیمی دانشگاه که سهم برجسته ای در ارتقای جایگاه پژوهشی دانشگاه در سطح بین المللی و کشور دارند، دستیابی به جایگاه برجسته اخیر دانشگاه در حوزه نانوفناوری و کسب رتبه بالا در بین دانشگاههای کشور را نیز مرهون تلاش های حائز تقدیر اساتید و دانشجویان این رشته عنوان کرد.

 

منبع: های دانش ، اخبار پیام نور

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>