خانه / اخبار / از ۲۲دیماه ۹۴ به شکایات دانشگاهی با وصول ۲۵۰پرونده از دیوان عدالت رسیدگی می شود
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
رسیدگی به شکایات دانشگاهی 22 دی

از ۲۲دیماه ۹۴ به شکایات دانشگاهی با وصول ۲۵۰پرونده از دیوان عدالت رسیدگی می شود

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
از ۲۲دیماه 94 به شکایات دانشگاهی با وصول ۲۵۰پرونده از دیوان عدالت رسیدگی می شودReviewed by زهرا on Jan 5Rating: 5.0

رسیدگی به شکایات دانشجویان از ۲۲ دی 

بنا به اعلام معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، در صورت تصویب اعضای معرفی شده سه کارگروه آموزشی،دانشجویی،پژوهشی در جلسه آتی هیات کار رسیدگی به شکایت های واصله دانشگاهی از ۲۲ دی ماه سال جاری ۹۴ آغاز می گردد.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir  محمد روشن با اشاره به زمان تشکیل دومین هیات عالی تجدیدنظر وزارت علوم بیان کرد: به منظور تعیین اعضای کارگروه های تخصصی آموزشی، پژوهشی و دانشجویی این جلسه روز سه شنبه ۲۲ دی ماه سال جاری ۹۴ برگزار می گردد.

  از ۲۲دیماه ۹۴ به شکایات دانشگاهی با وصول ۲۵۰پرونده از دیوان عدالت رسیدگی می شود

وی در ادامه گفت: براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی به ویژه مصوبه ۶۳۰ آن شورا، هیات عالی تجدید نظر در وزارت علوم مستقر شد تا به تصمیمات و آرای نهایی و قطعی صادره در هیا‌ت‌ها و کمیته‌های تخصصی که در وزات خانه های بهداشت و وزارت علوم صادر می گردد، رسیدگی نماید.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم اظهار داشت: در اولین جلسه شیوه‌نامه رسیدگی و تجدید نظر خواهی از آرا و تصمیات مذکور را به تصویب رساند. چنانچه کسی نسبت به تصمیمات و آرای نهایی انضباطی دانشجویان، انتظامی اساتید، هیات‌های امنا، ممیزه،  بازنشستگی‌های ناشی ازرکود علمی، ارتقا، بورسیه و فرصت مطالعاتی که ارتباط مستقیم با امور و شئون تخصصی، علمی، پژوهشی وآموزشی و ارزیابی و پذیرش علمی عتراضی داشته باشد دراین هیات عالی رسیدگی می گردد. پس از این مصوبه، وزارت علوم نسبت به تشکیل اولین جلسه هیات عالی تجدیدنظر با حضور نظر نمایندگان شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیر آن شورا اقدام کرد و تشکیل جلسه داد.

روشن خاطرنشان کرد: براساس تخصص‌های مختلف موردنیاز برای رسیدگی کارشناسی و پس از آن وزارت علوم موظف شد ۳ کارگروه را در امور آموزشی، پژوهشی و دانشجویی تشکیل داده و افراد مناسب را انتخاب و درجلسه آتی هیات عالی تجدید نظر معرفی نماید.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم افزود: در صورت تصویب هیات، از ۲۲ دی ماه سال جاری ۹۴عملا کار سیدگی به شکایت های واصله آغاز خواهد نمود. دیوان مذکور حدود ۲۵۰ پرونده را با صدور قرار عدم استماع و به صلاحیت این هیات و براساس آرای صادره دیوان عدالت اداری، مبنی بر عدم صلاحیت و ورود به شکوائیه‌های صادره،  به وزارت علوم فرستاده که وزارت علوم براساس تاریخ وصول آنها نسبت به نوبت دهی برای رسیدگی اقدام خواهد کرد.

روشن خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری جلسه ۲۲ دی ماه سال جاری ۹۴ و تکمیل اعضای کمیته‌های تخصصی، رسیدگی‌ها آغار و نسبت به تعیین تکلیف شکایات واصله در راستای احیای حقوق عامه اقدام نماید.

 

منبع: های دانش

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>