خانه / اخبار / استنفورد در صدر نوآورترین دانشگاههای دنیا
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
دانشگاه استنفورد

استنفورد در صدر نوآورترین دانشگاههای دنیا

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
استنفورد در صدر نوآورترین دانشگاههای دنیاReviewed by زهرا on Nov 28Rating: 5.0

نوآورترین دانشگاه های دنیا

دانشگاه استنفورد در تازه ترین رتبه بندی برترین دانشگاههای جهان از جهت “نوآوری” در صدر قرار گرفته در حالیکه انستیتو فناوری و علوم پیشرفته کره جنوبی نیز در رتبه شاخص دهم دیده می شود.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir موسسه  تامسون رویترز این رتبه بندی رو منتشر کرده و از این جهت که پس از ۹ دانشگاه و انستیتوی آمریکایی نام یک انستیتو تحقیقاتی از کره جنوبی دیده می شود که در رتبه های نخست تا نهم جدول قرار دارند و برای آسیا دارای اهمیت ویژه ای است.

استنفورد در صدر نوآورترین دانشگاههای دنیا 

در این فهرست دانشگاه استنفورد که شهرت خود را به واسطه نوآوری های صورت گرفته در سخت افزارها و نرم افزارهای رایانه ای کسب کرده است ودر قلب منطقه سیلیکن ولی آمریکا واقع شده یعنی همان جایی که به عنوان قلب تپنده فناوری آمریکا و البته یکی از اصلی ترین مراکز تحقیقاتی جهان در نظر گرفته شده در صدر نوآورترین دانشگاهها قرار گرفته است.

اعضای هیأت علمی و دانش آموختگان این دانشگاه برخی از بزرگترین شرکتهای فناوری در دنیا را تأسیس کرده اند که از آن جمله می توان به یاهو و گوگل اشاره کرد.

دانشگاههای MIT، هاروارد و واشنگتن سه دانشگاه دیگری از آمریکا هستند که در رتبه های دوم تا چهارم این فهرست قرار گرفته اند. همچنین دانشگاههای میشیگان، نورث وسترن، میشیگان، ویسکونسین و پنسیلوانیا در رتبه های پنجم تا نهم فهرست تامسون رویترز دیده می شود.

نگاهی آماری به این فهرست نشان می دهد نیمی از برترین دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی جهان از حیث نوآوری در کانادا، اروپا و آسیا واقع شده اند. همچنین ژاپن با ۹ دانشگاه، نخستین کشور به جز آمریکاست که بیشترین سهم را در این خصوص داشته است.

همچنین حضور انستیتو تحقیقاتی از کره جنوبی در رتبه دهم این فهرست در نوع خود جالب توجه است.

 

منبع: های دانش

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>