جستجو

منبع مورد نظر خود را جستجو کنید

اصلاح جدید رویه فعالیت دانشگاه پیام نور

اصلاح جدید رویه فعالیت دانشگاه پیام نورReviewed by زهرا on Oct 30Rating: 5.0

اصلاح رویه دانشگاه پیام نور

بنا به اعلام و تاکید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه پیام نور باید به رویکرد اصلی خود را اصلاح نماید.
به گزارش اخبار پیام نورhidanesh.ir وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در در نشست خود با روسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی خراسان شمالی در بخشی از سخنان خود در مورد فعالیت و تأسیس دانشگاه‌های پیام نور بیان کرد: ایجاد واحدهای این دانشگاه در شهرستان‌های مختلف و در فاصله‌ای کمتر از ۱۰ کیلومتر در برخی استان‌ها و نیز دانشجویان اندک هر واحد که گاهی به ۴۵ دانشجو هم نمی‌رسد، رویه‌ای نادرست می باشد.

اصلاح جدید رویه فعالیت دانشگاه پیام نور

فرهادی تأکید کرد که دانشگاه پیام نور باید به رویکرد اصلی خود و آموزش از راه دور و دوره‌های مجازی و نیمه‌حضوری برشته وتشکیلات کالبدی و ساختمان‌های اداری و غیره نباید در دانشگاه پیام نور گسترده تر گنجانده شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین گفت: به همین منظور، ایجاد رشته‌های فنی و مهندسی که احتیاج به واحدهای عملی و حضور در کلاس و آزمایشگاه دارد نباید در دستور فعالیت دانشگاه‌های پیام نور قراریابد.

وی بابیان اینکه در خصوص دانشگاه‌های علمی کاربردی نیز، رویکرد وزارتخانه ایجاد رشته‌های تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه‌ها وجود ندارد، بیان کرد: طرح آمایش دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی این مشکلات را مرتفع گسترده تر خواهدنمود.

 

منبع: های دانش ، اخبار پیام نور

برچسب‌ها, ,


  1. میری گفت:

    با سلام لطفا بفرمایید امکان ادامه تحصیل انصرافیها وجود دارد. من سال ۹۰-۹۱ در رشته تاریخ ایران اسلامی فراگیر قبول شده بودم.آیا میتوانم ادامه تحصیل بدهم.لطفا راهنمایی فرمایید. با تشکر