خانه / اخبار / اصلاح طرح سنجش و پذیرش دانشجو در جلسه کمسیون آموزش
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
طرح اصلاح و پذیرش دانشجو

اصلاح طرح سنجش و پذیرش دانشجو در جلسه کمسیون آموزش

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
اصلاح طرح سنجش و پذیرش دانشجو در جلسه کمسیون آموزشReviewed by زهرا on Mar 3Rating: 5.0

اصلاح طرح پذیرش دانشجو

بنا به اعلام رئیس کمیسیون آموزش مجلس، در جلسه کمیسیون آموزش مجلس طرح سنجش و پذیرش دانشجو در بخش تحصیلات تکمیلی اصلاح و برای طرح در صحن مجلس شورای اسلامی ارسال گردید.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir محمدمهدی زاهدی با اشاره به ایراد دیوان عدالت اداری بر بخشی از طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی که منجر به بازگشت دادن طرح از شورای نگهبان شد، بیان کرد شورای نگهبان در مقطع تحصیلات تکمیلی طرح سنجش پذیرش دانشجو ۳ ایراد گرفته بود که ۳ ایراد مذکور در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی بررسی گردید و سپس برای طرح در صحن مجلس شورای اسلامی ارسال گردید.

 اصلاح طرح سنجش و پذیرش دانشجو در جلسه کمسیون آموزش

وی در ادامه گفت: در آنجا قید شده بود تصمیماتی که از نظر اجرایی اتخاذ می شود نباید با سیاست کلی نظام و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی مغایرت داشته باشد. همچنین قید کرده بودیم که رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یکی از اعضای شورای طرح سنجش  پذیرش دانشجو باشد، که شورای نگهبان به آن اشکال گرفته بود زیرا بخش غیردولتی نمی تواند حاضر باشد.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس بیان کرد: همچنین شورای نگهبان عنوان کرده بود که عبارت «تصویب مقررات» ابهام دارد و چنانچه شامل تصویب آیین‌نامه و بخشنامه توسط غیر وزیر هم می شود باید روشن باشد که با تغییراتی جزیی که ایجاد شد برای طرح در صحن مجلس ارسال گردید.

منبع: های دانش ، اخبار پیام نور

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>