جستجو

منبع مورد نظر خود را جستجو کنید

اطلاعات پایان‎نامه‎های تحصیلات تکمیلی برای رصد کردن امکان پذیر می باشد

اطلاعات پایان‎نامه‎های تحصیلات تکمیلی برای رصد کردن امکان پذیر می باشدReviewed by زهرا on Jan 10Rating: 5.0

اطلاعات پایانامه های تحصیلات تکمیلی

  با راه‌اندازی داشبورد پارس اطلاعات پایان‎نامه‎ها، رساله‏‌ها و پیشنهادیه‎های تحصیلات تکمیلی با امکن رصد کردن در قالب رصدخانه پژوهش و فناوری ایرانداک فراهم شده است.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir داشبورد پارس، ساخت گزارشهای مدیریتی پویا، امکان تحلیل وضعیت پایان‌نامه‌ها، رساله‎ها و پیشنهادیه‎های کشور از مدارک یادشده را فراهم می‌نماید.

 اطلاعات پایان‎نامه‎های تحصیلات تکمیلی برای رصد کردن امکان پذیر می باشد

این داشبورد علاوه بر ارائه گزارشهای مدیریتی اجمالی در قالب نمودارهای پویا، روند تغییرات وضعیت مدارک علمی را در طول زمان نشان می‎دهد. همچنین امکان مقایسه وضعیت مدارک را بر اساس شاخصهایی چون وضعیت ثبت، دانشگاه، دانشکده، گروه تحصیلی، رشته و … برای تصمیم‌گیران کشور فراهم می کند.

یکی از گزارشهای جذاب این داشبورد، نمودارهای وضعیت کلیدواژه‌‌های مدارک علمی است که روند تولید علم در کشور و همچنین مباحث علمی داغ کشور را به تصویر می‌کشد و علاوه بر این امکان ایجاد گزارشهای جدولی با انتخاب فیلتر و بر اساس شاخصهای مختلف برای مدیران و تصمیم‎گیران کشور در داشبورد پارس مهیا شده است. همچنین گزارشهای مربوط به پدیدآوران مدارک ثبت‎شده، توزیع پایان‎نامه‌‏ها و پیشنهادیه‌های راهنمایی‌شده کشور را به تفکیک استاد راهنما نمایش می‎دهد.

«رصدخانه پژوهش و فناوری پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات (ایرانداک) »، یک ابزاری مدیریتی و راهکار تصمیم‎یار در حوزه علم، پژوهش و فناوری کشور است که با تغذیه از داده‌های سامانه‌های مختلف ایرانداک امکان تحلیل، مقایسه، گزارش‎گیری و پی‎گیری روند تغییرات اطلاعات علمی، پژوهشی و فناورانه‎ را فراهم می‎نماید.

این رصدخانه شامل ۵ داشبورد مدیریتی با عناوین دانشبورد دانش ایران و داشبورد سمات ملی، داشبورد پیشینه پژوهش، داشبورد پارس (ثبت پایان‌نامه‎ها و رساله‎ها)، داشبورد همانندجو،  است که در فاز اول آن داشبود پارس (ثبت پایان‌نامه‎ها و رساله‎ها) به بهره‌برداری رسیده است.

 

منبع: های دانش

برچسب‌ها, , , ,