خانه / اخبار / اعطای نشان دهخدا به کتاب‌های تالیفی علوم انسانی
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
جشنواره نشان دهخدا

اعطای نشان دهخدا به کتاب‌های تالیفی علوم انسانی

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
اعطای نشان دهخدا به کتاب‌های تالیفی علوم انسانیReviewed by زهرا on Nov 16Rating: 5.0

اعطای نشان دهخدا به کتاب های تالیفی

به گفته دبیر نخستین دوره کتاب سال اعضای هیات علمی دانشگاه های سراسر کشور، نشان دهخدا به برگزیدگان کتاب های تألیفی حوزه علوم انسانی به اعضای هیات های علمی دانشگاهها اعطا شد.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir مسعود کوثری بیان کرد: هدف از برگزاری این جشنواره معرفی آثار برگزیده به جامعه علمی کشور، نظریه پردازی و تولید علم، نگاه نقادانه به آثار و کتب مختلف علمی و فرهنگی،  ترجمه آثار برجسته تألیفی به زبان‌های بیگانه، تحکیم و گسترش ارتباطات نظرورزانه با نخبگان و فرهیختگان، برقراری پیوند میان پدیدآور و جامعه هدف و رشد و اعتلای فرهنگ تألیفی است.

اعطای نشان دهخدا به کتاب‌های تالیفی علوم انسانی

وی بیان کرد: هدف از برقراری این جشنواره، ارج نهادن به پژوهشگران و مؤلفان عضو هیات‌های علمی دانشگاه‌ها که در حوزه علوم انسانی نادیده گرفته شده بودند برگزار شده است.

کوثری گفت: انتشارات علمی و فرهنگی در دوره جدید فعالیت خود علاوه بر نشر کتاب به تجلیل اهل علم توجه ویژه ای داشته و این مسئولیت را جزء باورهای خود می داند به همین منظور طرح انتخاب برگزیدگان کتاب های تألیفی حوزه علوم انسانی اعضای هیات‌های علمی دانشگاه های سراسر کشور را برگزار کرد.

ایشان همچنین گفتند: کتابهای واصل شده به دبیرخانه که  مورد ارزیابی قرار گرفتند در پایان مراسم این جشنواره بهترین این تألیف ها را به عنوان آثار برگزیده و شایستۀ تقدیر و معرفی خواهیم کرد.

دبیر جشنواره دهخدا، داشتن فهرست مطالب، نمایه‌ها و کتابشناسی، ، زیبایی جلد و ارتباط طرح با محتوا، کتاب‌پردازی و صفحه‌آرایی چشم‌نواز، ویراسته بودن اثر، مقدمه، نو بودن محتوای اثر، نقش اثر در ارتقاء علوم انسانی، سامان‌بندی کتاب از منظر تناسب قطع  را از معیارهای انتخاب کتاب در این جشنواره برشمره  می شود. همچنین امانتداری در ارجاعات و رسایی متن و جامعیت اثر در حول موضوع مورد پژوهش، بهره‌گیری از روش‌های علمی تحقیق در تدوین و نگارش،  نکات دستوری و ویرایشی، هماهنگی و یک‌دستی متن از جهت کاربرد مفاهیم از دیگر معیارهای انتخاب کتاب در این جشنواره است.

انتشارات علمی و فرهنگی با مشارکت وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارشاد و فرهنگی اسلامی و سازمان تأمین اجتماعی این جشنواره را برگزار می کند.

مراسم اختتامیه نخستین دوره کتاب سال اعضای هیات علمی دانشگاه های سراسر کشور (نشان دهخدا) در حوزه علوم انسانی ۲۶ آبان ماه سال جاری ۹۴ همزمان با حضور کار و رفاه اجتماعی، وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و تعاون، برگزار می شود

 

منبع: های دانش

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>