جستجو

منبع مورد نظر خود را جستجو کنید

اعلام جزئیات ارائه درس انسان شناسی اسلامی در دوره کارشناسی

اعلام جزئیات ارائه درس انسان شناسی اسلامی در دوره کارشناسیReviewed by زهرا on Dec 27Rating: 5.0

جزئیات درس انسان شناسی در کارشناسی

بنا به گفته دبیر شورای تحول علوم انسانی، از ابتدای سال تحصیلی آینده ۹۵ در همه رشته‌های علوم انسانی درس انسان شناسی اسلامی تدریس می شود.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir سید حمید طالب‌زاده  با بیان جزئیات ارایه درس انسان شناسی اسلامی در دانشگاه‌ها بیان کرد: تعداد واحدهای این درس هنوز مشخص نشده اما به احتمال قوی ۲ واحد به این درس اختصاص داده می شود.

اعلام جزئیات ارائه درس انسان شناسی اسلامی در دوره کارشناسی

دبیر شورای تحول علوم انسانی از این درس به عنوان یکی از دروس پایه رشته‌های علوم انسانی یاد کرد واضافه کرد: در رشته های علوم انسانی این درس جای برخی از دروس معارف را خواهد گرفت. و همچنین درس «انسان شناسی اسلامی» درسی است که دانشجویان رشته های مختلف علوم انسانی به عنوان زمینه درسی خود در دوره کارشناسی باید بگذرانند.

وی درباره منابع این کتاب نیز گفت: درمیان کتاب های متعددی که در زمینه انسان شناسی اسلامی تالیف شده و در رشته های مختلف دانشگاهی تدریس می شود، ۱۵ کتاب تاکنون بررسی شده، که از میان آنها یک تا ۳ کتاب انتخاب شده و به عنوان منبع این درس ۲ واحدی عرضه می شود. البته ممکن است در سال های آینده به تالیف مستقل این کتاب نایل شویمئ

طالب زاده با اشاره به اساتید این درس بیان کرد: اساتید این درس هم از اساتید خوبی که درس‌هایی نظیر این را در دانشگاه‌ها تدریس می کنند، انتخاب می شوند.

 

منبع : های دانش

برچسب‌ها, , , , , , ,