خانه / اخبار / اعمال شدن تاثیر معدل در کنکور۹۵
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
تاثیر معدل در کنکور95
تاثیر معدل در کنکور95

اعمال شدن تاثیر معدل در کنکور۹۵

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
اعمال شدن تاثیر معدل در کنکور95Reviewed by زهرا on May 16Rating: 5.0

تاثیر معدل در کنکور۹۵

بنا به اعلام معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، با اشاره به رای مثبت مجلس شورای اسلامی به طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور، جزئیات این طرح را تشریح و توضیح داد.

به گزارش اخبار دانشگاه سراسریhidanesh.ir محمد روشن در ادامه گفتگوی خود بیان کرد: صبح امروز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه سال جاری۹۵، بند الف ماده یک و بند ت ماده ۳ طرح اصلاح قانون و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در مجلس شورای اسلامی منجر به رای مثبت شد.

 اعمال  شدن تاثیر معدل در کنکور۹۵

او گفت: طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در مجلس اصلاحاتی را به عمل آورد و خوشبختانه مورد تصویب قرار گرفته است و به زودی به شورای نگهبان ارسال می گردد.

معاون وزیر علوم در ادامه اعلام کرد: در این اصلاحات سابقه تحصیلی عبارت است از نمرات تعدادی از دروس دوره متوسطه دوم و پیش دانشگاهی که امتحانات آن مطابق اصول سنجش و اندازه گیری توسط وزارت آموزش و پرورش به صورت سراسری، نهایی و استاندارد مطابق مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش برگزار گردد.

وی متذکر شد: همچنین بند «ب» ماده ۳ قانون (وظایف و اختیارات شورای سنجش و پذیرش) به شرح زیر اصلاح شد: «بند ت – اتخاذ تصمیم در مورد میزان و نحوه تاثیر هر یک از عوامل سابقه تحصیلی (متناسب با تحت پوشش قرار گرفتن امتحانات سراسری، نهایی و استاندارد) آزمون عمومی و آزمون اختصاصی در سنجش». همچنین بنا به اظهارات وی این قانون از تاریخ تصویب، لازم الاجرا خواهد بود. براساس بند الحاقی که به پیشنهاد یکی از نمایندگان مطرح شد، برای کنکور سال جاری نیز تعیین تکلیف بدین شکل صورت گرفت که برای سال ۱۳۹۵، سوابق تحصیلی با تاثیر مثبت اعمال گردد و سایر موارد با بررسی کارشناسی برای سال های بعدبه مرحله عمل گذاشته شود..

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم یادآوری کرد: خوشبختانه با تصویب این ماده الحاقی و اصلاح قانون، تعیین داوطلبان آزمون سراسری ۹۵ به وسیله مجلس انجام شد، امیدواریم بعد از تایید آن توسط شورای نگهبان و ابلاغ آن، ما داوطلبان آزمون سراسری را از اضطراب و دوگانگی خارج نماییم.

 

منبع: های دانش

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>