خانه / اخبار / سقف میزان وام های دانشجویی افزایش یافت
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
افزایش وام دانشجویی

سقف میزان وام های دانشجویی افزایش یافت

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
سقف میزان وام های دانشجویی افزایش یافتReviewed by زهرا on Jun 8Rating: 5.0

افزایش وام دانشجویی

بر اساس مصوبات هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان، سقف وام های دانشجویی به طور متوسط ۲۰ درصد افزایش پیدا کرد.

به گزارش اخبار پیام نورhidanesh.ir در چهل و هفتمین جلسه هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان افزایش اصلاح سقف وام های دانشجویی مورد تصویب وتایید واقع شد.

 سقف میزان وام های دانشجویی افزایش یافت

بر اساس این مصوبات، سقف وام های دانشجویی از سوی صندوق رفاه دانشجویان به طور متوسط ۲۰ درصد افزایش پیدا کرد. این در حالی است که بعضی از وام ها از جمله وام تحصیل دانشجویان مجرد ۴۷درصد، برای دانشجویان شهرهای بزرگ ۴۷درصد، وام مسکن برای دانشجویان مجرد در تهران ۷۶درصد،  و وام ضروری ۱۰۰درصد افزایش پیدا کرد. همچنین از دیگر مصوبات این جلسه این بود که برای کمک به دانشجویان تحصیلات تکمیلی در انجام پایان نامه  و رساله، علاوه بر کمک بلا عوض دانشگاه ها وام ضروری برای دانشجویان دوره  کارشناسی ارشد ۶۷درصد و برای دانشجویان دوره  دکتری ۶۰درصد افزایش پیدا کرد.

همچنین به منظور حمایت از دانشجویان نمونه، برتر و ممتاز دانشگاه ها، پرداخت وام استعدادهای درخشان، حداکثر تا ۲ برابر سقف مجاز افزایش یافت.

در این جلسه مقرر شد نسبت به برقراری و افزایش وام شهریه دانشجویان و به منظور حمایت از دانشجویان تحصیلات تکمیلی با کمک و بهره برداری از ظرفیت بانک ها و صندوق های اعتباری و از محل بودجه صندوق،  حسب مورد اقدام لازم به انجام برسد.

 

منبع: های دانش ، اخبار پیام نور

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>