خانه / اخبار / الزام درس انسان شناسی برای دانشجویان علوم انسانی
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
الزام درس انسان شناسی

الزام درس انسان شناسی برای دانشجویان علوم انسانی

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
الزام درس انسان شناسی برای دانشجویان علوم انسانیReviewed by زهرا on Nov 18Rating: 5.0

الزام درس انسان شناسی برای دانشجویان

به  گفته شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی، گذراندن درس «انسان شناسی اسلامی» برای تمامی دانشجویان رشته های علوم انسانی الزامی بوده و همچنین بیان کرد: ما در حال گردآوری و تنظیم نظرات برای این کتاب هستیم.

 به گزارش  اخبار پیام نور hidanesh.ir شورای عالی انقلاب فرهنگی  با همکاری شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی  و با ریاست دکتر غلامعلی حداد عادل در جلسه ۱۰۸ اجرا شد.

الزام درس انسان شناسی برای دانشجویان علوم انسانی

در این جلسه غلام علی حدادعادل اظهار کرد: تفاهم نامه ای که میان وزارت علوم و شورای تحول در دولت قبل امضا شد به نظر می رسد باید به روز رسانی شده به همین دلیل از کارگروه‌ها میخواهیم تا به منظور اصلاح این تفاهم‌نامه نظرات خودرا اعلام کنندو همچنین امیدواریم  با اعمال نظر کارگروه‌ها  به زودی در مورد اصلاحاین تفاهم‌نامه اقدام شود.

وی گفت: تمامی دانشجویان علوم انسانی باید درس انسان‌شناسی اسلامی را با توجه به موضوع که مقرر شده بگذرانند. در این زمینه از میان کتاب‌هایی که وجود دارد ۱۵ عنوان کتاب انتخاب  شده و به یکی از فضلای حوزه علمیه قم برای بررسی بیشتر  ارائه می شود، سپس نظرات این استاد به کارگروه‌های ۱۵ گانه منعکس شده تا آنان نیز نظرات خود را ارائه دهند.

رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی گفت:  با توجه به اینکه تألیف کتاب در این زمینه لازمه صرف وقت زیاد است، تصمیم داریم تا با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و تعدادی  از فضلاء حوزه و دانشگاه، یکی از این ۱۵ کتاب برای تدریس انتخاب شود تا پس از تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، تدریس آن با عنوان انسان‌شناسی اسلامی برای همه رشته‌های علوم انسانی الزامی شود.

حداد عادل تاکید کرد: در دبیرخانه شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی، معاونت «ارتباط با حوزه‌های علمیه»تشکیل شده و مسئولیت این معاونت بر عهده یکی از اعضای شورای تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی است.و همچنین به گفته او، گام بعدی، تأسیس معاونت امور دانشجویی است که وظیفه اش کنترل وضعیت دانشجویان علوم انسانی را از نظر مقطع تحصیلی، گرایش، دانشگاه محل تحصیل و غیره به صورت مداوم است.

رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی گفت: در کارگروه‌های ذیل شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی نیز تغییراتی ایجاد شده که با این توصیف آقای دکتر محمدرضایی به عنوان رئیس کارگروه فلسفه دین، دکتر اسلامی به عنوان رئیس کارگروه معماری و شهرسازی و دکتر خرمشاد به عنوان رئیس کارگروه علوم سیاسی، منصوب شده‌اند.

منبع: های دانش

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>