خانه / اخبار / ایجاد دانشگاه خصوصی پزشکی درداخل کشور
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
در ایران دانشگاه پزشکی ایجاد می شود

ایجاد دانشگاه خصوصی پزشکی درداخل کشور

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
ایجاد دانشگاه خصوصی پزشکی درداخل کشورReviewed by زهرا on Nov 11Rating: 5.0

دانشگاه پزشکی

وزیر بهداشت برنامه خود را در حوزه های آموزشی،  توسعه و پیشبرد دانشگاههای کشور و همسایگی با کشورهای مختلف منطقه و همینطور سرمایه گذاری در بخشهای خصوصی دانست.

به گزارش اخبار دانشگاه سراسری hidanesh.ir در پاسخ به سوال مهر در رابطه با آخرین وضعیت پذیرش دانشجوی پولی در دانشگاه های علوم پزشکی، آقای حسن هاشمی طی اولین جلسه ای که با عنوان نشست رؤسای دبیرخانه هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکیکشور برگزار شد اظهار داشت: پذیرش تمامی دانشجویانی که در مسیر دانشگاههای علوم پزشکی کشورانجام می گیرد بطور قطع از طریق آزمون کنکور سراری برگزار می شود.

ایجاد دانشگاه خصوصی پزشکی در داخل کشور

همچنین حسن هاشمی از موضوعی در رابطه با لایحه احکام ثابت برنامه ششم و اجازه قانونی در آن لایحه خبر داد و برای پذیرفته شدن در دانشگاههای بدون آزمون در منطقه آزاد گفت:این لایحه ای که ارائه شده حتما به مجلس خواهیم فرستاد تا مجلس هم اظهار نظر کند و همچنین این موضوع زمانی به نفع پذیرش دانشجویان خواهد بود که مجلس اختیاراتی را به صورت ویژه به مناطق آزاد بدهد و این موضوع نیز از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد پذیرش واقع شود.

وزیر بهداشت نیز در این درابطه اضافه کرد:ما به عدالت نزدیکتر هستیم چرا که نظر وزارت بهداشت همان رعایت قانون فعلی است و ماتنها آن دسته از دانشجویانی که هزینه تحصیلی شان را خودشان در قالب خود گردان پرداخت می کنند و از طریق آزمون کنکور سراسری به عنوان دانشجوی دانشگاهها پذیرش می شوند  را می پذیریم که در این صورت  قبولب کنکور از راه پارتی بازی ها گرفته میشود.

و نیز هاشمی افزود:از اینکه دانشجویانی با رتبه های ۲۰۰ تا ۲۵۰ داشتیم که در دانشگاههای مهم کشور از طریق کنکور  دانشگاه سراسری پذیرفته و اعلام میشود خیلی خرسندیم. واین مسئله نشان دهنده این موضوع است که افرادی با استعداد ی هستند که توانایی مالی برای پرداخت هزینه تحصیل خود را دارند و اما این صندلی ها رو اشغال می کنند.

همچنین وی اضافه کرد: بنده  تا انجا که مطلع هستم در حال حاضر این قانون(پذیرش دانشجو به صورت شهریه ای) از طریق آزمون کنکور سراسری انجام می گیرد.

پاسخ وزیر بهداشت در خصوص برنامه این وزارتخانه جهت ساماندهی پذیرش دانشجوی شهریه ای در گروه علوم پزشکی به مهر: شخصا معتقدم نباید اجازه دهیم ایرانی ها برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند، اما این موضوع با زور شدنی نیست و باید فرصت را فراهم کنیم.

وزیر بهداشت اعلام کرد :  ما پیگیر برنامه های جدی برای گسترش و توسعه دانشگاهها با سرمایه گذاری بخش خصوصی  وبا همراهی کشورهای منطقه و همسایه و همچنین تمام دانشگاه هایی که دارای اعتبار جهانی با رتبه های زیر هزار هستنددر معاونت  آموزشی هستیم.

وی همینطور افزود: ما باید دنبال راهکارهای اساسی باشیم تا از فرستادن فرزندانمان به کشورهای مختلف چون: فیلیپین، اوکراین و امارات ممانعت کرده چرا که سطح دانش ایرانی ها با آنها قابل مقایسه نیست بنابراین ضروری است  با استفاده از افزایش ظرفیت بخش خصوصی، زمینه را برای تحصیل دانشجویان ایرانی در داخل کشور فراهم کنیم.

منبع: های دانش

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>