خانه / اخبار / بدهی ۴۰ میلیون دلاری دانشگاه‌ها به پایگاه‌های علمی
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
بدهی 40 میلیاردی

بدهی ۴۰ میلیون دلاری دانشگاه‌ها به پایگاه‌های علمی

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
بدهی 40 میلیون دلاری دانشگاه‌ها به پایگاه‌های علمیReviewed by زهرا on Nov 30Rating: 5.0

بدهی دانشگاهها

به گفته معاون پژوهشی وزارت علوم، بدلیل بدهی ۴۰ میلیون دلاری دانشگاه‌ها به پایگاه‌های علمی ارتباط بسیاری از دانشگاه‌ها و پایگاه‌های علمی دنیا قطع است.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir در نشست خبری در وزارت علوم صبح امروز وحید احمدی بیان کرد: بسیاری از دانشگاه‌های کشور، بدهی ۴۰ میلیون دلاری به پایگاه‌های علمی دنیا دارند که این امر موجب شده تا ارتباط دانشگاه‌ها با این پایگاه‌ها قطع شود.

بدهی ۴۰ میلیون دلاری دانشگاه‌ها به پایگاه‌های علمی

احمدی  گفت: برای تولید علم، نیازمند زیرساخت‌های آزمایشگاهی و تجهیزات هستیم که متاسفانه حدود ۱۲ سال است آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها تجهیز نشده‌اند.‌ بودجه‌هایی که به دانشگاه‌ها اختصاص می‌یابد، کمک به شمار نمی‌رود بلکه سرمایه‌گذاری برای توسعه آینده کشور است و اگر می‌خواهیم به اقتصاد دانش‌بنیان دست یابیم، باید در زمینه پژوهش سرمایه‌گذاری کنیم.

نحوه انتخاب پژوهشگران برتر تغییر کرد

احمدی همچنین گفت: امسال پژوهشگرانی انتخاب می‌شوند که علاوه بر تولیدات علمی مانند مقاله، دارای فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی قوی نیز باشند.وهمچنین نحوه انتخاب پژوهشگران برتر کشور نیز تغییر یافته است.

وی تاکید کرد: در هفته پژوهش، اجلاس معاونین پژوهشی و فناوری در روز ۲۵ آذرماه سال جاری ۹۴ در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود که در این اجلاس، چالش‌ها و برنامه‌های عملیاتی  فناوری وپژوهش کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معاون پژوهشی وزارت علوم اظهار داشت: همچنین جلسه ای که برای هماهنگی میان وزرای علوم و کشور و استانداران در ۱۷ آذرماه سال جاری ۹۴ برگزار می‌شود موضوع برگزاری هفته پژوهش در سراسر کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مشکل دانشگاهها در بودجه های پژوهشی

وی اضافه کرد: به دلیل تورم موجود در کشور، وبا توجه به اینکه در سال جاری اعتبار پژوهشی کشور ۳۰ درصد افزایش داشت، ا همچنان دانشگاه‌ها با مشکل بودجه پژوهشی روبرو هستند.

معاون پژوهشی وزارت علوم اضافه کرد: در نمایشگاه هفته پژوهش بستری را فراهم کرده‌ایم تا با حضور صنایع مختلف بتوانیم زمینه عرضه و تقاضای فناوری را به نحو مطلوب ایجاد کنیم.

احمدی با اشاره به برگزاری برنامه‌های ملی در هفته پژوهش، تصریح کرد: نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی از ۲۳ آذرماه سال جاری ۹۴ در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی آغاز به کار می‌کند و این در حالی است که  هفته پژوهش از ۲۲ آذرماه سال جاری ۹۴ آغاز و تا ۲۷ آذرماه سال جاری ادامه دارد.

وی ادامه داد: در نمایشگاه امسال سختگیری‌های ویژه‌ای در خصوص ورود دستاوردهای پژوهشی و فناورانه صورت گرفته و دستاوردهایی به این نمایشگاه راه یافته‌اند که از توان تحقیقاتی و پژوهشی بالایی برخوردار باشند.

تعرفه اینترنت برای دانشگاهها بالا است

معاون پژوهشی وزارت علوم، دسترسی به اینترنت را یکی دیگر از زیرساخت‌های مورد نیاز دانشگاه‌ها برای افزایش تولیدات علمی عنوان کرد و گفت: این در حالی است که هزینه و تعرفه‌های اینترنت برای دانشگاه‌ها بسیار بالاست و باید در این زمینه فکری کرد.

منبع: های دانش

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>