خانه / اخبار / برای دانستن جزئیات کنکور سال ۹۵ مطالب زیر را بخوانید
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
jozeiat-konkur95-94

برای دانستن جزئیات کنکور سال ۹۵ مطالب زیر را بخوانید

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
برای دانستن جزئیات کنکور سال 95 مطالب زیر را بخوانیدReviewed by زهرا on Feb 7Rating: 5.0

جزئیات کنکور ۹۵

بنا به اعلام مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور،  ثبت نام آزمون سراسری سال ۹۵ از روز فردا ۱۹ بهمن ماه یسال جاری ۹۵ آغاز می شود گفت: دفترچه راهنمای ثبت نام از بعداز ظهر امروز یکشنبه در سایت سنجش منتشر می گردد.

به گزارش اخبار دانشگاه سراسری hidanesh.ir حسین توکلی در گفتگو با های دانش بیان کرد : آزمون سراسری سال ۹۵ به منظور پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، شبانه، موسسات آموزش عالی، مجازی و پردیس های خودگردان، نیمه حضوری،دانشگاه ها و دانشگاه پیام نور و غیر دولتی وموسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و  همچنین کد رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد برگزار می گردد.

 برای دانستن جزئیات کنکور سال ۹۵ مطالب زیر را بخوانید

وی گفت: دفترچه راهنمای ثبت نام به همراه اطلاعیه تکمیلی سازمان سنجش از بعد از ظهر امروز یکشنبه ۱۸ بهمن ماه سال جاری۹۴ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

توکلی گفت: ثبت نام برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۵ از روز دوشنبه ۱۹ بهمن ۹۴ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش به نشانی http://sanjesh.org آغاز می شود و در روز چهارشنبه ۲۸ بهمن ماه سال جاری ۹۴ به پایان می رسد.همچنین هر داوطلب برای ثبت نام در آزمون سراسری سال ۹۵ ضرورت دارد در مهلت تعیین شده ضمن مطالعه دفترچه راهنما و اطلاعیه های مربوط نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

شرایط شرکت در گروه های آزمایشی هنر و زبان های خارجی علاوه بر گروه آزمایشی اصلی

وی گفت: در آزمون سراسری سال ۹۵ همانند سال گذشته به هر یک از داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و زبان های خارجی که علاقمند به شرکت در گروه هنر هستند اجازه داده می شود در این گروه نیز ثبت نام نمایند و با پرداخت ۱۸۰ هزار ریال دیگر متقاضی شرکت در آزمون این گروه گردند.

مشاور عالی سازمان سنجش بیان داشت: همچنین در آزمون سراسری سال ۹۵ همانند سال گذشته به هر یک از داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و هنر که علاقمند به شرکت در گروه زبان های خارجی هستند اجازه داده می شود در این گروه نیز ثبت نام نمایند و با پرداخت ۱۸۰ هزار ریال دیگر متقاضی شرکت در آزمون این گروه گردند.

 

هزینه ۱۸ هزار تومانی ثبت نام در کنکور سراسری ۹۵

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و پرداخت مبلغ ۱۸۰.۰۰۰ ریال (۱۸ هزار تومان) به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در پذیرش، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمیند لازم به ذکر است که پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی صورت می پذیرد. 

توکلی بیان داشت: دارندگان دیپلم نظام قدیم (بدون توجه به نوع دیپلم)، دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی و یا فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی (بدون توجه به نوع مدرک پیش دانشگاهی) می توانند بر اساس رشته های تحصیلی مورد علاقه خود متقاضی یکی از گروه های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی گردند. و با توجه به اینکه در مراحل مختلف فرآیند این آزمون امکان ارسال پیام کوتاه برای اطلاع داوطلبان وجود دارد، داوطلبانی که تمایل دارند از سرویس پیام کوتاه استفاده کنند می توانند علاوه بر هزینه ثبت نام ۵ هزار ریال را بعنوان وجه استفاده از این خدمات پرداخت نمایند.

 

میزان هزینه اعلام شرکت در رشته های پیام نور و غیرانتفاعی

وی افزود: داوطلبان علاقمند به شرکت در رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و دانشگاه های غیر دولتی باید نسبت به پرداخت مبلغ ۹۲ هزار ریال دیگر به عنوان وجه ثبت نام از طریق سایت سازمان سجش اقدام کنند.همچنین تمامی داوطلبان باید در یک مرحله و در یک جلسه به سئوالات عمومی و اختصاصی خود در هر گروه آزمایشی پاسخ خواهند داد.

برگزاری آزمون در روزهای ۲۴ و ۲۵ تیرماه ۹۵

مشاور عالی سازمان سنجش بیان کرد: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون سراسری سال ۹۵ در صبح و بعد از ظهر روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۴ و ۲۵ تیرماه ۹۵ در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می گردد و کارنامه در دهه دوم مردادماه منتشر میگردد.

توزیع کارت آزمون در روزهای ۲۰ تا ۲۳ تیرماه ۹۵

وی با اشاره به زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون بیان کرد: کارت شرکت در آزمون تمامی داوطلبان از روز یکشنبه ۲۰ تیر تا چهارشنبه ۲۳ تیرماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی داوطلب شده اند در زمان دریافت کارت باید بر حسب مورد کارت های گروه آزمایشی دوم و یا گروه آزمایشی دوم و سوم را دریافت نمایند.

 

منبع: های دانش

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>