خانه / اخبار / به گفته رئیس دانشگاه پیام نور دراین دانشگاه هیچگونه انحلالی ایجاد نخواهد شد
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
هیچ انحلالی در دانشگاه پیام نور نیست

به گفته رئیس دانشگاه پیام نور دراین دانشگاه هیچگونه انحلالی ایجاد نخواهد شد

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
به گفته رئیس دانشگاه پیام نور دراین دانشگاه هیچگونه انحلالی ایجاد نخواهد شدReviewed by زهرا on Jan 4Rating: 5.0

دانشگاه پیام نور بدون هیچ انحلالی

 بنا به گفته رییس دانشگاه پیام نور کشور، واگذاری دانشگاه پیام نور به بخش خصوصی صحت ندارد و اینگونه صحبتی مطرح نشده است.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir در جمع خبرنگاران علی اصغر رستمی ابوسعیدی  بیان کرد: دانشگاه پیام نور برای اینکه بخواهد به بخش خصوصی واگذار شود باید دولت تصمیم بگیرد چون یک دانشگاه دولتی است و برای آن هیچ تصمیمی گرفته نشده است و جای هیچ نگرانی نیست.

 به گفته رئیس دانشگاه پیام نور دراین دانشگاه هیچگونه انحلالی ایجاد نخواهد شد

رییس دانشگاه پیام نور کشور در خصوص جمعیت دانشجویی این دانشگاه بیان گفت: این دانشگاه در زمانی بیش از یک میلیون نفر جمعیت دانشجویی داشت ولی به دلیل افت جمعیت دانش آموزی افت جمعیت دانشجویی داشتیم. البته برخی از رسانه ها به این موضوع پرداختند و صحبت از انحلال قسمتی از دانشگاه را داشتند که درست نیست و این موضوع را تکذیب می کنیم.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور از نظر کمی رشد بسیار خوبی داشته گفت: ما باید بر روی مسایل کیفی این دانشگاه توجه کنیم که در این راستا طرح آمایش آموزش عالی درشورای انقلاب فرهنگی در دست بررسی قرار گرفته است.

رستمی ابوسعیدی بیان کرد: اکنون با توجه به کاهش تعداد دانشجویان باید از محل های مختلف مانند شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد در آمد زایی داشته باشیم تا جایگزین کمبود دانشجو و شهریه شود.

رییس دانشگاه پیام نور در شورای سنجش و پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی در خصوص عضویتش اظهار داشت: تشکیل این شورا کار بسیار خوبی است و دانشگاه پیام نور در این شورا یک ماموریت ویژه دارد که با سایر دانشگاه ها متفاوت است که انشالله امیدواریم بتوانیم در راستای آن ماموریتی که برای دانشگاه تعریف شده است حرکت کنیم.به گفته وی نیز از اهداف این شورا تصمیم گیری اساسی برای رشته های کارشناسی ارشد و دکتری می باشد

وی ادامه داد: حتما باید از طریق شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد و قرار داد با بخش های مختلف مانند صنعت و کشاورزی تعامل و در آمد زایی داشت، که خود اینها فوایدی برای دانشگاه می تواند باشد و تنها به شهریه متکی بودن کافی نیست.

 

منبع: های دانش

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>