خانه / اخبار / تغییر شرط معدل برای انتقال دانشجویان ایرانی به داخل
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
شرط معدل انتقال داشجویان

تغییر شرط معدل برای انتقال دانشجویان ایرانی به داخل

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
تغییر شرط معدل برای انتقال دانشجویان ایرانی به داخلReviewed by زهرا on May 23Rating: 5.0

شرط معدل انتقال دانشجویان

بنا به اعلام رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، شرط معدل برای انتقال دانشجویان ایرانی خارج از کشور به داخل کشور در رشته های علوم پزشکی تغییر کرده است.

به گزارش اخبار پیام نورhidanesh.ir دکتر حمید اکبری در گفتگوی خود بیان کرد: دانشجویان ایرانی که در خارج از کشور و در دانشگاه های معتبر تحصیل می نمایند در صورت تمایل به بازگشت و انتقال به دانشگاه های علوم پزشکی در داخل کشور نیازمند چند شرط می باشند.

 تغییر شرط معدل برای انتقال دانشجویان ایرانی به داخل

وی متذکر شد: یکی از این شروط داشتن معدل های اعلام شده از سوی مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشتمی باشد.

اکبری گفت: در آخرین جلسه کمیسیون ارزشیابی وزارت بهداشت معدل مورد نیاز برای انتقال این دسته از دانشجویان تغییرنمود. همچنین معدل دیپلم و پیش دانشگاهی این دسته از دانشجویان تا پیش از این ۱۴ اعلام شده بود که اکنون باید دارای حداقل معدل ۱۶ و ۱۷ شده باشند. همینطور باید حداقل ۷۲ واحد درسی در خارج از کشور گذرانده باشند و این ۷۲ واحد دارای حداقل معدل ۱۵ باشد.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت بیان کرد: این مصوبه برای کسانی که از دی ماه سال جاری ۱۳۹۵ و یا ابتدای ۲۰۱۷ تحصیل خود را در خارج از کشور آغاز می نمایند لازم الاجرا خواهد بود. علاوه بر اینکه دانشگاه های این افراد باید معتبر باشد . این دانشجویان می بایست پس از انتقال به دانشگاه های علوم پزشکی کشور با پرداخت شهریه تحصیل خود را ادامه دهند.

 

منبع: های دانش ، اخبار پیام نور

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>