خانه / اخبار / تکلیف آزمون دکتری در شورای سنجش و پذیرش تعیین می گردد
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
تکمیل آزمون دکتری در شورای سنجش

تکلیف آزمون دکتری در شورای سنجش و پذیرش تعیین می گردد

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
تکلیف آزمون دکتری در شورای سنجش و پذیرش تعیین می گرددReviewed by زهرا on Apr 12Rating: 5.0

تکلیف آزمون دکتری در شورای سنجش

بنا به اعلام رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، تصمیم برای نحوه پذیرش دکتری با توجه به تایید قانون تحصیلات تکمیلی در شورای نگهبان،  منوط به تشکیل شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی خواهد بود.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو خود بیان نمود: شورای نگهبان طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی عالی کشور را تایید نموده و از همین رو ما منتظر هستیم که قانون ابلاغ شده و شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی تشکیل گردد.

 تکلیف آزمون دکتری در شورای سنجش و پذیرش تعیین می گردد

وی گفت: در این قانون تعدد آزمون در سال پذیرفته شده اما با توجه به اینکه درصد آزمون های کتبی و شفاهی باهم متفاوت است پس از تشکیل شورا برای این موضوع که آیا آزمون سال ۹۵ که گرفته شده است، برای پذیرش بهمن ماه ۹۵ هم معتبر است یا نه، تصمیم می گیرند.

خدایی گفت: ما برای پذیرش دکتری سال ۹۵ در آزمونی که در اسفند ماه سال۹۴ برگزار گردید در حد دوره کارشناسی آزمون را با سئوالات عمومی تر و کمتر تخصصی برگزار نمودیم اما اگر قرار باشد درصد آزمون تغییر نماید، منابع امتحانی تغییر می کند و بیشتر تخصصی می گردد. در هر صورت آزمونی که برای سال ۹۵ برگزار شده برای ورودی مهرماه ۹۵ اعتبارخواهد داشت.

خدایی گفت: در واقع آزمونی که در سال ۹۴ گرفته شد برای پذیرش در مهرماه سال ۹۵ است و اگر بخواهیم برای بهمن ماه ۹۵ هم پذیرش کنیم باید شورا تصمیم نهایی را بگیرد..

رئیس سازمان سنجش گفت: با توجه به اینکه یکی از وظایف شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی، تعیین عناوین و تعیین ضرایب دروس هر رشته، تعیین مدت اعتبار است و در حال حاضر عدم تطابق دروس آزمون تخصصی و عمومی وجود دارد این موضوع نیازمند تصمیم گیری است.

وی دلیل این موضوع را تفاوت در درصدهای آزمون و ارزیابی تخصصی دانست و گفت: چرا که پیش از این اعلام شده که آزمون سنجش اعتبار دو ساله دارد و ۳۰ درصد نمره آزمون و ۷۰ درصد نمره ارزیابی تخصصی دانشگاه در پذیرش تاثیر دارد اما قانون جدید دکتری می گوید نمره آزمون ۵۰ درصد و نمره ارزیابی تخصصی ۵۰ درصد تاثیر دارد. بنابراین باید در اولین جلسه شورا در این باره تصمیم بگیریم. البته داوطلبان توجه داشته باشند که هر تصمیمی که گرفته شود برای سال ۹۶ ابلاغ می گردد.

رئیس سازمان سنجش بیان کرد: با توجه به تغییراتی که اعضای شورا در قانون پیدا کرده اند ما منتظریم که شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی تشکیل گردد و این موضوع به ما ابلاغ می گردد.

 

 

 منبع: های دانش

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>