جستجو

منبع مورد نظر خود را جستجو کنید

ثبت نام بدون کنکور سال ۹۵ دانشگاه پیام نور همراه لیست رشته ها آغاز شد

ثبت نام بدون کنکور سال ۹۵ دانشگاه پیام نور همراه لیست رشته ها آغاز شدReviewed by زهرا on Oct 18Rating: 5.0

آغاز ثبت نام بدون کنکور پیام نور۹۵

بنا به اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، جزییات نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اعلام و آغاز می گردد.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای جزییات نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی سال جاری۹۵ دانشگاه پیام نور را اعلامنمود.

ثبت نام بدون کنکور سال ۹۵ دانشگاه پیام نورهمراه لیست رشته ها آغاز شد

براساس اطلاعیه اعلام شده از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور ثبت نام به صورت حضوری و از طریق مراکز دانشگاه پیام نور انجام می گردد. لذا متقاضیان باحضور در دانشگاه پیام نور باید با در دست داشتن مدارک اعلام شده که در این اطلاعیه آمده به دانشگاه پیام نور شهر مورد تقاضا مراجعه نمایند.
مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور از امروز ۲۴ مهر ماه آغاز و تا ۲۴ آبان ماه سال جاری ۹۵ ادامه می یابد.
متقاضیان ثبت نام بدون کنکور باتوجه به نظر مرکز دانشگاه پیام نور باید برای نیمسال اول یا دوم دانشجو شوند
شرایط شرکت در رشته های بدون آزمون پیام نور:
این دسته از علاقه مندان به حضور در دانشگاه پیام نور می بایست حداکثر تا ۳۱ شهریور ۹۵ یا تا ۳۰ بهمن ۹۵ دارای یکی از مدارک زیر باشند
۱-داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم)
۲-داشتن دیپلم ۴ ساله
۳-داشتن پیش دانشگاهی

ضروری است کسانی که آخرین مدرک آنها دیپلم فنی و حرفه ای است نباید در مقطع کارشناسی از جمله دانشگاه پیام نور شرکت نمایند این دسته از متقاضیان ابتدا باید یکی از مدارک بالا را دارا باشند.
علاقه مندان به ثبت نام در رشته های بدون آزمون در این مرحله از ثبت نام فقط می توانند در یک کد رشته محل ثبت نام کنند در صورت ثبت نام در دو کد رشته محل هر دو حذف خواهند شد

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در رابطه با تكميل ظرفيت رشته‌هاي تحصيلي پذيرش صرفاً با اعمال سوابق تحصيلي در مراكز و واحدهاي آموزشي دانشگاه پيام نور در (مهر ماه) سال ۱۳۹۵

با توجه به درخواست دانشگاه پیام نور مبنی بر عدم تكمیل ظرفیت پذیرش رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ سازمان سنجش آموزش كشور بدین‌وسیله كلیه داوطلبان علاقمند به تحصیل در رشته‌های پذیرش صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی دانشگاه ذیربط (اعم از داوطلبانی كه در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ ثبت‌نام نموده و یا ننموده‌اند) باید مطلع باشند كه برای ثبت‌نام در رشته‌های تحصیلی فوق باید با مراجعه به مراکز پیام نور از رشته‌های پذیرنده در این مرحله اطلاع پیدا کرده و ضمن مشخص کردن رشته مورد علاقه خود، با به همراه داشتن مدارك ذیل و با توجه به موارد مربوط از تاریخ ۹۵/۷/۲۴ لغایت ۹۵/۸/۲۴ به مركز دانشگاهی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه کنند.

۱- كلیه متقاضیان می‌بایست حداكثر تا تاریخ ۹۵/۶/۳۱ دارای مدرك دیپلم كامل متوسطه نظام قدیم (دوره چهارساله) یا پیش‌دانشگاهی و یا كاردانی (فوق دیپلم) داشته باشند.

تبصره: در صورت امكان تشكیل كلاس برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۶-۱۳۹۵ از سوی مركز آموزشی مورد تقاضا، آن دسته از داوطلبانی كه حداكثر تا تاریخ ۹۵/۱۰/۳۰ موفق به اخذ مدرك پیش‌دانشگاهی و یا كاردانی گردند، می‌توانند در رشته و یا رشته‌های تحصیلی مربوط متقاضی شوند.

۲- پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذیرفته شده مشروط (در مركز و یا واحد آموزشی كه به آن مراجعه داشته‌اند) تلقی می‌ گردند و شروع به تحصیل آنان تا زمان تایید نهایی این سازمان بصورت مشروط خواهد بود.

۳- كلیه متقاضیان «مرد» می‌بایست در زمان ثبت‌نام و شركت در این مرحله از پذیرش دانشجو، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

۴- داوطلبان باید در زمان ثبت‌ اطلاعات در سامانه مربوط از طریق مركز آموزشی در خصوص كدرشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را داشته باشند. لازم است داوطلبان بدانند پس از ثبت، كدرشته محل ثبت شده برای آنها قابل تغییر و یا تعویض نیست.

۵-هر داوطلب منحصراً می‌تواند در یك گروه آزمایشی و یك كدرشته محل متقاضی گردد. بدیهی است در صورت ثبت‌نام داوطلب در دو كدرشته و یا در دو مؤسسه، اطلاعات وی در بانك اطلاعات پذیرفته شدگان هر دو محل حذف خواهد شد.

۶-كلیه داوطلبان می‌بایست در زمان ثبت‌نام از طریق مركز آموزشی مربوط، بابت هزینه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ ۱۸۰٫۰۰۰ (یكصد و هشتاد هزار) ریال از طریق سیستم پرداخت الكترونیكی در سایت سازمان اقدام کنند.

 

مدارك مورد نیاز:

۱- گواهی اخذ مدرك كاردانی برای آن دسته از دارندگان مدرك دیپلم نظام جدید كه فاقد مدرك پیش‌دانشگاهی می‌باشند.

۲- مدرك نظام وظیفه برای برادران مشمول.

۳- اصل و یا گواهی مدرك پیش دانشگاهی با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش.

۴-اصل و یا گواهی مدرك تحصیلی دیپلم چهارساله نظام قدیم با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش.

۵-شش قطعه عكس ۴×۳ تهیه شده در سال جاری.

۶-اصل كارت ملی و ۲ برگ كپی از آن.

۷- اصل شناسنامه و ۲ برگ كپی از صفحات آن.

۸-اصل و یا گواهی مدرك تحصیلی دیپلم نظام جدید با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش.

 

لازم است كلیه پذیرفته‌شدگان  به همراه تصویر دیپلم نظام قدیم و یا گواهی پیش‌دانشگاهی خود به «دفاتر پیشخوان خدمات دولت» مراجعه کرده و تائیدیه‌ تحصیلی (ارزش تحصیلی) از اداره آموزش ‌و پرورش محل تحصیل خود را درخواست کنند و رسید آن را در زمان ثبت‌نام به دانشگاه تحویل دهند. كلیه پذیرفته‌شدگان حتماً نام ‌رشته و مركز یا واحد آموزشی محل تحصیل خود را در دانشگاه پیام نور در فرم «دفاتر پیشخوان خدمات دولت» اعلام کنند.

ضمناً داوطلبان گرامی باید سؤالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان به نشانی:  www.sanjesh.org  و یا با شماره‌ تلفن گویای‌: ۴۲۱۶۳ (كد ۰۲۱) در میان بگذارند و از مراجعه حضوری به این سازمان خودداری کنند.

 

منبع: های دانش اخبار پیام نور

برچسب‌ها, , ,