خانه / اخبار / ثبت نام بدون کنکور سال ۹۵ دانشگاه پیام نور همراه لیست رشته ها آغاز شد
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
ثبت نام بدون کنکورپیام نور

ثبت نام بدون کنکور سال ۹۵ دانشگاه پیام نور همراه لیست رشته ها آغاز شد

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
ثبت نام بدون کنکور سال ۹۵ دانشگاه پیام نور همراه لیست رشته ها آغاز شدReviewed by زهرا on Oct 18Rating: 5.0

آغاز ثبت نام بدون کنکور پیام نور۹۵

بنا به اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، جزییات نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اعلام و آغاز می گردد.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای جزییات نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی سال جاری۹۵ دانشگاه پیام نور را اعلامنمود.

ثبت نام بدون کنکور سال ۹۵ دانشگاه پیام نورهمراه لیست رشته ها آغاز شد

براساس اطلاعیه اعلام شده از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور ثبت نام به صورت حضوری و از طریق مراکز دانشگاه پیام نور انجام می گردد. لذا متقاضیان باحضور در دانشگاه پیام نور باید با در دست داشتن مدارک اعلام شده که در این اطلاعیه آمده به دانشگاه پیام نور شهر مورد تقاضا مراجعه نمایند.
مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور از امروز ۲۴ مهر ماه آغاز و تا ۲۴ آبان ماه سال جاری ۹۵ ادامه می یابد.
متقاضیان ثبت نام بدون کنکور باتوجه به نظر مرکز دانشگاه پیام نور باید برای نیمسال اول یا دوم دانشجو شوند
شرایط شرکت در رشته های بدون آزمون پیام نور:
این دسته از علاقه مندان به حضور در دانشگاه پیام نور می بایست حداکثر تا ۳۱ شهریور ۹۵ یا تا ۳۰ بهمن ۹۵ دارای یکی از مدارک زیر باشند
۱-داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم)
۲-داشتن دیپلم ۴ ساله
۳-داشتن پیش دانشگاهی

ضروری است کسانی که آخرین مدرک آنها دیپلم فنی و حرفه ای است نباید در مقطع کارشناسی از جمله دانشگاه پیام نور شرکت نمایند این دسته از متقاضیان ابتدا باید یکی از مدارک بالا را دارا باشند.
علاقه مندان به ثبت نام در رشته های بدون آزمون در این مرحله از ثبت نام فقط می توانند در یک کد رشته محل ثبت نام کنند در صورت ثبت نام در دو کد رشته محل هر دو حذف خواهند شد

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با تکمیل ظرفیت رشته‌های تحصیلی پذیرش صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی در مراکز و واحدهای آموزشی دانشگاه پیام نور در (مهر ماه) سال ۱۳۹۵

با توجه به درخواست دانشگاه پیام نور مبنی بر عدم تکمیل ظرفیت پذیرش رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ سازمان سنجش آموزش کشور بدین‌وسیله کلیه داوطلبان علاقمند به تحصیل در رشته‌های پذیرش صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی دانشگاه ذیربط (اعم از داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ ثبت‌نام نموده و یا ننموده‌اند) باید مطلع باشند که برای ثبت‌نام در رشته‌های تحصیلی فوق باید با مراجعه به مراکز پیام نور از رشته‌های پذیرنده در این مرحله اطلاع پیدا کرده و ضمن مشخص کردن رشته مورد علاقه خود، با به همراه داشتن مدارک ذیل و با توجه به موارد مربوط از تاریخ ۹۵/۷/۲۴ لغایت ۹۵/۸/۲۴ به مرکز دانشگاهی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه کنند.

۱- کلیه متقاضیان می‌بایست حداکثر تا تاریخ ۹۵/۶/۳۱ دارای مدرک دیپلم کامل متوسطه نظام قدیم (دوره چهارساله) یا پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی (فوق دیپلم) داشته باشند.

تبصره: در صورت امکان تشکیل کلاس برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۶-۱۳۹۵ از سوی مرکز آموزشی مورد تقاضا، آن دسته از داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ ۹۵/۱۰/۳۰ موفق به اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی گردند، می‌توانند در رشته و یا رشته‌های تحصیلی مربوط متقاضی شوند.

۲- پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذیرفته شده مشروط (در مرکز و یا واحد آموزشی که به آن مراجعه داشته‌اند) تلقی می‌ گردند و شروع به تحصیل آنان تا زمان تایید نهایی این سازمان بصورت مشروط خواهد بود.

۳- کلیه متقاضیان «مرد» می‌بایست در زمان ثبت‌نام و شرکت در این مرحله از پذیرش دانشجو، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

۴- داوطلبان باید در زمان ثبت‌ اطلاعات در سامانه مربوط از طریق مرکز آموزشی در خصوص کدرشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را داشته باشند. لازم است داوطلبان بدانند پس از ثبت، کدرشته محل ثبت شده برای آنها قابل تغییر و یا تعویض نیست.

۵-هر داوطلب منحصراً می‌تواند در یک گروه آزمایشی و یک کدرشته محل متقاضی گردد. بدیهی است در صورت ثبت‌نام داوطلب در دو کدرشته و یا در دو مؤسسه، اطلاعات وی در بانک اطلاعات پذیرفته شدگان هر دو محل حذف خواهد شد.

۶-کلیه داوطلبان می‌بایست در زمان ثبت‌نام از طریق مرکز آموزشی مربوط، بابت هزینه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ ۱۸۰٫۰۰۰ (یکصد و هشتاد هزار) ریال از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان اقدام کنند.

 

مدارک مورد نیاز:

۱- گواهی اخذ مدرک کاردانی برای آن دسته از دارندگان مدرک دیپلم نظام جدید که فاقد مدرک پیش‌دانشگاهی می‌باشند.

۲- مدرک نظام وظیفه برای برادران مشمول.

۳- اصل و یا گواهی مدرک پیش دانشگاهی با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش.

۴-اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم چهارساله نظام قدیم با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش.

۵-شش قطعه عکس ۴×۳ تهیه شده در سال جاری.

۶-اصل کارت ملی و ۲ برگ کپی از آن.

۷- اصل شناسنامه و ۲ برگ کپی از صفحات آن.

۸-اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم نظام جدید با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش.

 

لازم است کلیه پذیرفته‌شدگان  به همراه تصویر دیپلم نظام قدیم و یا گواهی پیش‌دانشگاهی خود به «دفاتر پیشخوان خدمات دولت» مراجعه کرده و تائیدیه‌ تحصیلی (ارزش تحصیلی) از اداره آموزش ‌و پرورش محل تحصیل خود را درخواست کنند و رسید آن را در زمان ثبت‌نام به دانشگاه تحویل دهند. کلیه پذیرفته‌شدگان حتماً نام ‌رشته و مرکز یا واحد آموزشی محل تحصیل خود را در دانشگاه پیام نور در فرم «دفاتر پیشخوان خدمات دولت» اعلام کنند.

ضمناً داوطلبان گرامی باید سؤالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان به نشانی:  www.sanjesh.org  و یا با شماره‌ تلفن گویای‌: ۴۲۱۶۳ (کد ۰۲۱) در میان بگذارند و از مراجعه حضوری به این سازمان خودداری کنند.

 

منبع: های دانش اخبار پیام نور

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>