خانه / اخبار / جذب معلم ابتدایی از فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها پایان یافته است
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
منتفی شدن معلم ابتدایی از دانشگاهها

جذب معلم ابتدایی از فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها پایان یافته است

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
جذب معلم ابتدایی از فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها پایان یافته استReviewed by زهرا on Jan 14Rating: 5.0

پایان جذب معلم ابتدایی از دانشگاهها

به گفته دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از روش جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان که تغییر جدیدی است اعلا شده است.

به گزارش اخبار دانشگاه سراسری hidanesh.ir مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش و عضو هیات امنای دانشگاه فرهنگیان با اشاره به بررسی تغییر روش جذب دانشجو در این دانشگاه بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان براساس اساسنامه خودش به ویژه با توجه به ماده ۲۸ به روش‌های مختلف می‌تواند؛ دانشجو بپذیرد که در این راستا مسئولان دانشگاه، طرح‌های مختلفی آوردند که در دستور کار شورای هیات امنا قرار داده شد.

جذب معلم ابتدایی از فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها پایان یافته است 

عضو هیات امنای دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: این معلمان نیازمند آموزش‌های تخصصی، حرفه‌ای، فلسفه تعلیم و تربیت،  مهارت‌های کلاس‌داری، مهارتی، فلسفه تعلیم و تربیت و همچنین اصول حاکم بر تعلیم و تربیت اسلامی هستند که برای آموزش این‌ها باید مجال مناسبی را در اختیارآنها بگذاریم.

وی به یکی از مصوبات این شورا اشاره و بیان کرد: قرار شد برای معلمان ابتدایی افراد را از دیپلم جذب کنیم و ۴ سال به آن‌ها آموزش دهیم و آن‌ها با مدرک لیسانس وارد اموزش و پرورش گردند.

عضو هیات امنای دانشگاه فرهنگیان در ادامه گفت: پیش از این بحث بر سر این بود که لیسانسه‌های دیگر را بگیریم و ۱ سال به آن‌ها آموزش دهیم. اما در مجموع به این نتیجه رسیدیم که به دلیل حساسیت دوره ابتدایی و ضرورت افزایش توانمندی معلمان ما باید مجال کافی را برای آموزش همه ابعاد داشته باشیم که این آموزش‌ها در ۶ ماه یا ۱ سال نمی‌تواند به خوبی صورت پذیرد.

 

 

منبع: های دانش

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>