خانه / اخبار / حداد عادل از نحوه تربیت دانشجویان دکتری در دانشگاه ها انتقاد کرد
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
انتقاد حداد عادل از دانشجویان دکتری

حداد عادل از نحوه تربیت دانشجویان دکتری در دانشگاه ها انتقاد کرد

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
حداد عادل از نحوه تربیت دانشجویان دکتری در دانشگاه ها انتقاد کردReviewed by زهرا on Jan 6Rating: 5.0

انتقاد حدادعادل از تربیت دانشجویان دکتری

انتقاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از نحوه تربیت دانشجویان در مقطع دکتری در دانشگاه های در حال حاضر مورد بررسی بیشتر قرار گرفت.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir اهدا جایزه علمی «علی محمد کاردان» و تجلیل مقام علمی حجت الاسلام احمد احمدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و استاد برجسته فلسفه در ششمین مراسم برگزاری در محل فرهنگسرای ارسباران برگزار گردید.

 حداد عادل از نحوه تربیت دانشجویان دکتری در دانشگاه ها انتقاد کرد

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی غلامعلی حداد عادل،  در برگزاری این مراسم بیان کرد: نزدیک به ۵۰ سال است با دکتر احمدی آشنا هستم یعنی از زمانی که در مؤسسه در راه حق فعالیت داشت. مؤسسه در راه حق که بعداً مؤسسه آموزشی امام خمینی(ره) از دل آن بیرون آمد، سعی کرد علوم انسانی را وارد حوزه نماید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: من و دکتر احمدی در دوره دکتری با هم بودیم و در آن زمان در مجموع چهار نفر در دوره دکتری حضور داشتیم و مانند اکنون نبود که یک دانشکده با یک استاد نیمه وقت۳۰ تا ۴۰ نفر دانشجوی دکتری پذیرش کند. در آن زمان با ۱۴ تا ۱۵ نفر استاد تمام وقت فقط چهار دانشجوی دکتری پذیرش می‌شد.

حداد عادل با اشاره به اینکه از نظر سیاسی و اعتقادی بسیار نزدیک به دکتر احمدی است، گفت: من شب‌های پنج‌شنبه به منزل دکتر احمدی در قم می‌رفتم تا در کلاس‌های درس تفسیر علامه طباطبایی حضور داشته باشم و از آن جلسات بود که مجذوب و شیفته فضائل این علامه بزرگوار می‌شدم. وی با تأکید بر اینکه دکتر احمدی از نظر اعتقادی، بینش و جهان‌بینی یک مؤمن و مسلمان درست اعتقاد و پاکیزه طبع است، گفت:  دکتر احمدی پس از انقلاب نیز خدماتی صادقانه در شورای عالی انقلاب فرهنگی و انتشارات دانشگاهی سمت ارائه داد. و از نظر سیاسی مخالف رژیم سابق بوده است.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران ادامه داد: دکتر احمدی نمونه عینی وحدت حوزه و دانشگاه است و وی فلسفه غربی را می‌خواند و هرگز تعصب غیرعلمی نسبت به یک فکر و استدلال ندارند.

در پایان این مراسم جوایز علمی دکتر کاردان به ۴ رساله برتر برگزیده متعلق به دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه های تربیت مدرس و دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات و تهران  واهواز اهداء شد.

 

منبع: های دانش

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>