خانه / اخبار / حذف نشدن کنکور برای رشته های پر رقابت تا ۶ سال آینده
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
کنکور تا 6سال حذف نمی شود

حذف نشدن کنکور برای رشته های پر رقابت تا ۶ سال آینده

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
حذف نشدن کنکور برای رشته های پر رقابت تا ۶ سال آیندهReviewed by زهرا on Jun 11Rating: 5.0

کنکور تا۶ سال حذف نمی شود

بنا به اعلام رئیس سازمان سنجش و با اشاره به زمان حذف کنکور در رشته های پر رقابت بیان کرد: با توجه به این مساله که هنوز درصد پوشش سوابق تحصیلی آغاز نشده است و برای حذف کنکورتا ۵ الی ۶ سال آینده چشم اندازی وجود نخواهد داشت.

به گزارش اخبار پیام نورhidanesh.ir ابراهیم خدایی در یک برنامه تلویزیونی درباره زمان حذف کنکور اظهار داشت : براساس  قانونی که در سال ۹۲ مصوب شده بود، باید طی ۵ سال آینده ۸۵ درصد ظرفیت آموزش عالی بدون کنکور پذیرش گردد که این مساله در حال محقق شدن می باشد.

 حذف نشدن کنکور برای رشته های پر رقابت تا ۶ سال آینده 

وی گفت: برای ۱۵ درصد باقی مانده باید سوابق تحصیلی ۳ سال ایجاد گردد و تا زمانی که این سوابق ایجاد نشود امکان پذیر نمی باشد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه باید برای این ۱۵ درصد زیرساخت ها و ملزومات ایجاد شود اظها داشت: بعید می دانم حذف کنکور در رشته های پر رقابت با توجه به این مساله که هنوز درصد پوشش سوابق تحصیلی آغاز نشده، تا ۵ الی ۶ سال آینده چشم اندازی وجودنخواهد داشت. همچنین وی در بخش دیگری از صحبت های خودافزود: باید با سوابق تحصیلی ۸۵ درصد کل ظرفیت آموزش عالی تکمیل گردد  که اکنون علی رغم اینکه سوابق تحصیلی ما همان است که طی ۵ سال گذشته بود، ۸۰ درصد کل ظرفیت آموزش عالی با سوابق تحصیلی پذیرش می گردد.

وی در ادامه افزود: تنها در ۱۰ درصد ظرفیت دانشگاهی که غیرشهریه پرداز هستند دارای رقابت می باشند.

 

منبع: های دانش

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>