جستجو

منبع مورد نظر خود را جستجو کنید

حذف نمره مردودی از معدل کل دانشجویان از امسال اجرایی می شود

حذف نمره مردودی از معدل کل دانشجویان از امسال اجرایی می شودReviewed by سعید حبیبی on Oct 21Rating: 5.0

حذف نمره مردودی از معدل کل

با توجه به بخشناه ای که صادر شده قرار بر این است نمرات ردی دانشجویان مقاطع کاردانی و همچنین کارشناسی از معدل کل با شروع سال تحصیلی جدید اجرایی خواهد شد.

 به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir بخشنامه حذف نمرات ردی دانشجویان از معدل کل مقاطع کاردانی و کارشناسی به تمامی دانشگاه ها ابلاغ و قابل اجرا می باشد.

حذف نمره مردودی از معدل کل دانشجویان از امسال اجرایی می شود

اجرا نشدن این طرح در سال های گذشته دلایلی داشت و با اجرای آن سیستم آموزشی با تغییراتی مواجه می شد بلاخره بعد از تصمیماتی که گرفته شد قرار بر این شد از سال تحصیلی جدید مهر ماه سال ۹۴ اجرایی شود.

با اجرایی شدن این طرح اعلام شده که دانشگاه ها این اختیار را دارند برای دانشجویانی که در سیستم بوده اند و مربوط به سال های گذشته هستند این بخشنامه را اجرا کنند و یا نکنند.

آیین نامه جدید صادره ,مقاطع کاردانی و کارشناسی ازفروردین ماه سال جاری به همه ی دانشگاه ها ابلاغ شده است (دانشگاه های دولتی – آزاد – پیام نور – غیر دولتی – . …. )

قابل توجه دانشجویانی که مفهوم این بخشنامه را نفهمیدند ما در ادامه به این امر اشاره کردیم.

برای مثال:

در این آیین نامه مهمترین تبصره حذف نمره ردی می باشد و همان طور که می دانید حدقل نمره قبولی دانشجو در درس مربوطه نمره ۱۰ می باشد بنابراین اگر دانشجویی در هر ترم (نیم سال تحصیلی) نتواند در یک یا هرچند درس نمره قبولی بگیرد در این صورت نمره در سیستم(ریزنمرات)ثبت می شود اما در صورت پاس همان درس در نیم سال های بعدی آن نمره در پایان جزو نمرات معدل کل محسوب می شود.

در رابطه با دانشگاه پیام نور هم باید عرض کنیم این مرکز بلافاصله بعد این که بخشنامه ابلاغ شد در نیم سال قبل آن را اجرا کرده است

بخشنامه صادره در رابطه با حذف نمره ردی از معدل کل دانشجویان:

برای مشاهده بخشنامه روی تصویر کلیک کنید تا در سایز اصلی نمایان شود.

حذف نمره ردی از معدل کل دانشجویان

منبع: های دانش

برچسب‌ها, , , , , ,