جستجو

منبع مورد نظر خود را جستجو کنید

در سال ۹۵ بودجه استخدام اعضای هیات علمی کاهش خواهد یافت

در سال ۹۵ بودجه استخدام اعضای هیات علمی کاهش خواهد یافتReviewed by زهرا on Jan 27Rating: 5.0

کاهش بودجه استخدام هیئت علمی

بنا به اعلام رئیس مرکز جذب اعضای هایت علمی وزارت علوم از کاهش ردیف استخدام اعضای هیات علمی در بودجه ۹۵، دولت هنوز قولی برای تامین بودجه ردیف های استخدام نداده است.
به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir حجت الاسلام محمدرضا رضوان طلب با تایید کاهش ردیف استخدام اعضای هیات علمی در لایحه بودجه ۹۵بیان کرد: چون بودجه هیچ افزایشی نداشته و هر سهمیه ای یعنی افزایش تعهدات برای دولت، بنابراین دولت هنوز قولی برای تامین ردیف استخدام که مستلزم بودجه هم باشد، نداده است.

 در سال ۹۵ بودجه استخدام اعضای هیات علمی کاهش خواهد یافت

وی در ادامه گفت: از طرفی در حال حاضر ۳ هزار ۲۴۰ نفر، پرونده آماده ردیف استخدام وجود دارد که تمام مراحل مربوط به آن طی شده و فقط ردیف استخدام ندارند که مقرر شده است دولت ردیف استخدام این افراد را تامین نماید. در واقع باید این ۳ هزار ۲۴۰ نفر که مدت ها بلاتکلیف بوده اند، مشکلاتشان را برطرف کرده، و ردیف استخدام آنها بین دانشگاه ها توزیع گردد.

آمار اعضای هیات علمی بازنشسته طی یکسال گذشته

بنا به گفته وی در مورد اعضای هیات علمی بازنشسته طی یکسال گذشته سیستم نظام بازنشستگی اعضای هیات علمی خیلی کند شده است، به طوریکه در یک سال گذشته در کل دانشگاه‌های دولتی کشور ۲۰۰ نفر استاد بازنشسته داریم.

تعهد دولت برای تامین ردیف استخدام ۴ هزار و ۷۴۰ اعضای هیات علمی

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم اظهار داشت: همچنین دولت قبول کرده است، ردیف استخدام یک هزار و ۲۰۰ نفر فراخوان شهریور ماه سال جاری را نیز به موقع ارایه دهد، و همچنین ردیف استخدام ۳۰۰ نفر در فراخوان جذب بهمن ماه سال جاری۹۴ را تامین نماید که مجموع این تعداد ۱۵۰۰ نفرارزیابی می گردد.

منبع: های دانش ، اخبار پیام نور

برچسب‌ها, , , ,