جستجو

منبع مورد نظر خود را جستجو کنید

دعوا بر سر مجوز برای رشته‌های دانشگاه آزاد بازهم خبرساز شد

دعوا بر سر مجوز برای رشته‌های دانشگاه آزاد بازهم خبرساز شدReviewed by زهرا on Dec 5Rating: 5.0

مجوز گرفتن برای رشته های دانشگاه آزاد

رشته محلهای بدون مجوز دانشگاه آزاد باردیگرخبر ساز می شود و بخاطر همین این بار بازهم  دانشگاه خبر از تصویب تمامی رشته محل ها توسط کمیته ای سه نفره می دهد ولی با تکذیب وزارت علوم مواجه می شود.

به گزارش اخبار دانشگاه آزاد اhidanesh.ir در هفته ای که گذشت  برای چندمین بار باز داغ خبرها و تکذیب ها را در فضای رسانه ای در مورد رشته محل های بدون مجوز دانشگاه آزاد ایجاد شده است.

 دعوا بر سر مجوز برای رشته‌های دانشگاه آزاد بازهم خبرساز شد

حدود یک سال پیش وزارت علوم خبر از عدم مجوز بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ رشته محل دانشگاه آزاد را اعلام کرد پس از مدتی مشکل بخشی از رشته محل های این دانشگاه برطرف شد اما همچنان به دلیل نبود زیرساخت های لازم آموزشی و پژوهشی نیمی از این رشته محل ها بدون مجوز باقی ماندند.

دانشگاه آزاد با اعلام این خبر مبنی بر اینکه بخشی از رشته محل های این دانشگاه توسط شورای گسترش آموزش عالی و بخشی نیز توسط کمیته سه نفره متشکل از نمایندگان وزارت علوم، شورای عالی انقلاب فرهنگی و دانشگاه مصوب شده است؛ ماجرای جدیدی را در آموزش عالی کشور رقم زد.

در هفته گذشته رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مجتبی علوی فاضل، در خصوص تصویب رشته های تحصیلی از قانون مصوب مجلس شورای اسلامی این دانشگاه خبر داد و گفت: لازم الاجرا بودن این قانون در آذرماه سال ۹۳ توسط معاونت قوانین مجلس ابلاغ شده است بنابراین تصویب قانونی رشته های این دانشگاه برعهده کمیته سه نفره قرار داده شده است.

وی اظهار کرد: این کمیته با دعوت از اعضا، تشکیل شد و به درخواست تصویب رشته های واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد که در وزارت علوم معطل مانده بودند و رسیدگی به رشته هایی که در پرونده های آنها نقایصی وجود داشت،  انجام شد و رشته های این دانشگاه رابا در نظر گرفتن استانداردهای آموزشی، با اکثریت آرا تصویب کرد.

منبع: های دانش

برچسب‌ها, , , , , , ,