خانه / اخبار / دفتر نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور اردبیل ایجاد شد
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
دفتر نهاد رهبری اردبیل

دفتر نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور اردبیل ایجاد شد

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
دفتر نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور اردبیل ایجاد شدReviewed by زهرا on Dec 3Rating: 5.0

تشکیل دفتر نهاد رهبری در اردبیل

به گفته  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری،  دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری  در دانشگاه‌های استان اردبیل به صورت مشترک در این دانشگاه ها راه اندازی خواهد شد.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir  در جلسه شورای هماهنگی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های استان اردبیل، حجت الاسلام کاظم معاضدی عالی بیان کرد: در دانشگاه‌های پیام نور و فرهنگیان اردبیل، راه اندازی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به صورت مشترک در محل این دانشگاه ها انجام خواهد گرفت.

دفتر نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور اردبیل ایجاد شد

معاضدی تصریح کرد: همچنین قرار است در این مراسم تعدادی از نخبگان دانشگاهی و حوزوی نیز به ارائه نقطه نظرات خود بپردازند. وی با بیان اینکه طبق سنوات گذشته همزمان با روز وحدت حوزه و دانشگاه، اساتید حوزه و دانشگاه با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل دیدار می‌کنند، گفت: در این مراسم از سخنرانی آیت الله اختری رئیس مجمع جهانی اهل بیت استفاده خواهیم کرد.

 شورای هماهنگی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های استان اردبیل، دکتر عباس فنی اصل در خصوص برنامه‌های فرهنگی بر هماهنگی و هفکری بیشتر دانشگاه‌هاتاکید کرد و گفت: در مسائل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها برنامه‌های ابتکاری و نوآورانه خود را به شورا ارائه دهند.

فنی اصل با تاکید بر ایجاد خودباوری و جایگاه واقعی جوانان، تصریح کرد: تربیت افراد متعهد به لحاظ استقلال فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در دانشگاه‌ها از مهمترین وظایف شوراهای فرهنگی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به وظایف شورای استانی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها بیان کرد: تصویب و اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی، آسیب شناسی و بررسی وضعیت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها ترویجی و تبلیغی و مشارکت و همکاری با سایر اعضای شورا در قالب مصوبات شورای مرکزی و فراهم آوردن زمینه های تقویت پیوند حوزه فرهنگی و اجتماعی با دیگر نهادهای بین بخشی در دانشگاه‌هاو توجه و التزام به صرف بودجه های فرهنگی و اجتماعی اختصاص یافته صرفاً در حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه از وظایف مهم شورای استانی است.

به منظور استفاده بهینه و مناسب از ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی استان و  دیگر نهادها، رئیس شورای هماهنگی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های استان اردبیل گفت: در نظر گرفتن اصول و مبانی کلیه اسناد بالادستی مرتبط با مصوبات شورای مرکزی در انجام تحرک و پویایی در محیط‌های دانشگاهی، برنامه‌ریزی جامع و هدفمند در دانشگاه‌های استان، تشویق و حمایت از کارگزاران فرهنگی استانی با هدف افزایش مشارکت اجتماعی و افزایش نشاط، هدایت برنامه ها و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و کارآمد نمودن آنها از طریق ارائه مبانی آموزشی در سطوح مختلف اساتید، دانشجویان و کارکنان و همچنین انجام مطالعات مرتبط با حوزه فرهنگی و اجتماعی و شناسایی و طراحی روش ها و شیوه های اجرایی کارآمد در محیط‌های دانشگاهی از دیگر وظایف شورای استانی است.

مدیر فرهنگی دانشگاه محقق اردبیلی محمدرضا مولایی با اشاره به تشکیل کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر استان خواستار ارائه برنامه‌های دانشگاه‌های استان در این خصوص در دانشگاه محقق اردبیلی، تا پایان آذرماه سال جاری ۹۴ شد.

وی تاکید کرد: برنامه ها باید در راستای نشاط و شادابی و با محوریت دشمن شناسی، بصیرت افزایی، مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی، امیدآفرینی همدلی و همزبانی، خودباوری، باشد.

 

منبع: های دانش

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>