جستجو

منبع مورد نظر خود را جستجو کنید

دیپلماسی علمی مصمم به گسترش خود در دانشگاه پیام نور است

دیپلماسی علمی مصمم به گسترش خود در دانشگاه پیام نور استReviewed by زهرا on Jan 11Rating: 5.0

دانشگاه پیام نور و دیپلماسی علمی

به گفته رئیس دانشگاه پیام نور این دانشگاه در راستای سیاست های دولت مصمم به گسترش دیپلماسی علمی و تقویت پایه های اقتصادی و صدور فرهنگ ایرانی اسلامی است.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir علی اصغر رستمی ابوسعیدی با اشاره به برنامه دانشگاه پیام نور در دوران پسا تحریم و ایجاد مراکز بین الملل بیان کرد: توافق هسته ای یک پیروزی برای ملت ایران بود چرا که دشمنان این آب و خاک با ترسیم چهره ای نامعقول از کشور در عرصه بین المللی تلاش داشتند با به انزوا کشاندن ایران، حقانیت ما را به چالش بکشانند.

  دیپلماسی علمی مصمم به گسترش خود در دانشگاه پیام نور است

رئیس دانشگاه پیام نور بیان کرد: برداشتن تحریم های ظالمانه علیه ملت بزرگ ایران، گامی بلند برای توسعه کشور در عرصه های مختلف خواهد بود و امیدواریم که همه بخش های کشور برای دوران پساتحریم برنامه ریزی کنند.
وی با بیان اینکه دوران پسا تحریم، مهم ترین مسئله ای است که با حل پرونده هسته ای ایران، مورد توجه قرار گرفته است، اظهار کرد: کشور ما در سال های گذشته سخت ترین تحریم ها را تجربه کرده و در حال حاضر که با تلاش و درایت دولت تدبیر و امید، شاهد گشایش دروازه های تعامل ایران با دیگر کشورها خواهیم بود، باید زیرساخت های لازم رابرای دوران پسا تحریم به لحاظ ارتباط با مجامع علمی و بین المللی فراهم نماییم.
رستمی ابوسعیدی بیانکرد:اما آنچه که می تواند در دوران طلایی پسا تحریم برای کشور مفید باشد همان اقتصاد مقاومتی است که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بارها مورد تاکید قرار گرفته و بدون تردید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در این زمینه نقشی تعیین کننده خواهند داشت.

وی گفت: هم اکنون دولتمردان به شکل جدی در حال برنامه ریزی برای دوران پسا تحریم هستند چرا که در این دوران امکان تعامل با کشورهای غربی و سرمایه گذاران خارجی فراهم خواهد شد و باید از این فرصت در راستای شکوفایی کشور استفاده نمود.

رئیس دانشگاه پیام نور با بیان اینکه تاسیس شرکت های دانش بنیان و ایجاد پارک های علم و فناوری باید در اولویت قرار گیرد، گفت: شرکت های دانش بنیان به مراکز رشد و پارک های علم و فناوری نیاز دارند که بیش از پیش به علم روز مجهز شوند و تعاملات بین دانشگاهی در داخل و خارج می تواند در دوران پساتحریم راهگشا باشد.
رستمی ابوسعیدی گفت: دانشگاه پیام نور در حال حاضر نسبت به دیگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، بیشترین نمایندگی را در خارج از کشور دارد .ما درصدد هستیم ضمن برقراری ارتباط موثر با دانشگاه های مختلف جهان، بسترهای لازم برای تعاملات علمی – پژوهشی، برگزاری دوره های مختلف علمی و تعریف پروژه های پژوهشی مشترک بین المللی به منظور تبدیل علم به ثروت را فراهم کند.
وی افزود: دانشگاه پیام نور توانسته تاکنون زمینه تاسیس نمایندگی در اقلیم کردستان، بصره، نجف، آلمان و بنگلادش را فراهم کند و پیش بینی می شود با توجه به اقدامات انجام شده تا پایان سال ۱۳۹۵ تعداد ۱۰ نمایندگی جدید در کشور های مختلف به مجموع نمایندگی های این دانشگاه افزوده شود و همچنین این دانشگاه در حال حاضر دارای ۱۵ نمایندگی در خارج کشور است و در ۷۰ کشور نیز دانشجو دارد؛ علاوه بر آن با توجه به ظرفیت های موجود و استعداد بالقوه ای که در دانشگاه پیام نور در زمینه گسترش فعالیت برون مرزی و بین المللی وجود دارد، رایزنی با برخی از کشورها در خصوص راه اندازی نمایندگی های جدید آغاز شده است که می تواند منشا خدمات ارزنده ای در زمینه تقویت پایه های علمی، پژوهشی و اقتصادی کشور باشد.

 

منبع : های دانش

برچسب‌ها, , , , , , , ,