خانه / اخبار / راه اندازی رشته ادبیات کردی در کردستان از سال تحصیلی جدید
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
ایجاد رشته زبان و ادبیات کردی در کردستان

راه اندازی رشته ادبیات کردی در کردستان از سال تحصیلی جدید

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
راه اندازی رشته ادبیات کردی در کردستان از سال تحصیلی جدیدReviewed by سعید حبیبی on Sep 15Rating: 5.0

راه اندازی رشته ادبیات کردی

با توجه به این که از سال های قبل صحبت راه اندازی رشته ادبیات کردی در کردستان وجود داشت بلاخره این حرف ها به واقعت پیوست و این رشته راه اندازی شد در این رابطه استاندار کردستان گفت: در سال تحصیلی جدید یعنی ۹۴-۹۵ در این رشته دانشجوپذیرش خواهد شد.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir استاندار کردستان آقای زاهدی در گفت گویی که با خبرگزاری مهر در جواب سوال تدریس زبان اقوام در دانشگاه های این استان داشت افزود: با توجه به قانون اساسی زبان کشور که فارسی می باشد و تدریس زبان های اقوامی در منطقه ی خود آزاد است که تا به امروز این امر اجرایی نشده است و اینشاءالله این کار صورت خواهد گرفت و همه ی اقوام خواهند توانست زبان خود را تدریس کنند(در مناطق خود)

راه اندازی رشته ادبیات کردی در کردستان از سال تحصیلی جدید

در ادامه آقای زاهدی اضافه کرد: با این که در استان کردستان رشته زبان و ادبیات کردی راه اندازی شده بنابر این از آغاز سال تحصیلی جدید که اول مهر ماه ۹۴ است این استان با ظرفیت حدود ۴۰ دانشجو کار خود را شرو خواهیم کرد.

آنچه که خبرگزاری مهر منتشر کرد آقای روحانی رئیس جمهور کشورمان در آستانه انتکخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم در بین مردم دلیر کردستان تکید کرد تدریس زبان و ادبیات کردی در این استان بود.

آقاب روحانی در دورهی کاندیداتوری بیان کرد حقوق اقوام و مراهب در کشورمان از اهمیت بسیاری برخوردار است که تدریس زبان مادری اقوام در مناطق خود از ضروریت زیادی برخوردار می باشد.

 

منبع: های دانش

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>