جستجو

منبع مورد نظر خود را جستجو کنید

رای مثبت مجلس به ترکیب شورای سنجش و پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی

رای مثبت مجلس به ترکیب شورای سنجش و پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلیReviewed by زهرا on Dec 22Rating: 5.0

ترکیب شورای سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی

 

رأی مثبت برای تشکیل و ترکیب شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها با ترکیب مشخص، توسط  نمایندگان مجلس شورای اسلامی تایید شد.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir امروز در جلسه علنی بر اساس مواد ۲ و ۵ طرح یک فوریتی سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور توسط  نمایندگان مجلس شورای اسلامی که برای بررسی و رفع ابهام از صحن علنی به کمیسین آموزش و تحقیقات در هفته گذشته ارجاع شده بود در این کمیسیون،   با توجه به اصلاحات به عمل آمده  مجدداً در صحن علنی در دستور بررسی قرار گرفت.

رای مثبت مجلس به ترکیب شورای سنجش و پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی

بر اساس این ماده، برنامه‌ریزی، تصویب مقررات، هماهنگی و نظارت بر نحوه سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی، به شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها با ترکیب زیر واگذار می‌شود که در این قانون، به اختصار «شورا» نامیده شده است:

۱ ـ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان رئیس شورا

۲ ـ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

۳ ـ دو نفر از نمایندگان عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری به عنوان ناظر

۴ ـ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

۵ ـ دو نفر از روسای دانشگاه‌های دولتی به انتخاب وزارتین

۶ ـ رئیس سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان دبیر شورا

۷ ـ رئیس دانشگاه پیام نور

بر اساس تبصره ۱ این ماده، عضویت اعضا در شورای سنجش و پذیرش دانشجو قابل تفویض به غیر نیست و این شورا با حضور حداقل پنج نفر از اعضای دارای حق رأی، رسمیت پیدا می کند. همچنین بر اساس تبصره ۲، شورا می‌تواند برای انجام وظایف محوله، کارگروه‌های تخصصی تشکیل دهد.

این ماده با ۱۱۳ رأی موافق، ۱۸ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید.

نمایندگان با بررسی و تصویب ماده ۲ این طرح، به تشکیل شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها رأی موافق دادند.

ماده ۵ این طرح نیز به پذیرش دانشجو در دوره‌های دکتری آموزشی یا پژوهش محور اختصاص دارد که هم‌اکنون در دست بررسیقرار گرفت.

 

منبع: های دانش

برچسب‌ها, , , , , , ,