خانه / اخبار / زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد و دکتری سال ۹۴
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
نتایج ازمون کارشناسی ارشد و دکتری سال 94

زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد و دکتری سال ۹۴

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد و دکتری سال 94Reviewed by سعید حبیبی on Aug 6Rating: 5.0

آزمون کارشناسی ارشد و دکتری

در رابطه با آزمون کارشناسی ارشد و دکترای سال ۹۴ آقای خدایی رئیس سازمان سنجش گفت زمان اعلام نتیچه و پذیرفته شدگان در اوایل شهریور ماه سال جاری اعلام و منتشر خواهد شد و در روز های آتی اخبار و جزئیات کامل این آزمون در سایت سازمان نیز اعلام خواهد شد.

به گزارش اخبار دانشگاه سراسری hidanesh.ir آقای خداسس رئیس سازمان سنجش با توجه به این که در جلسه المپیاد دانشجویی حضور داشت خبرنگاران فرصت را غنیمت شمردند و درباره زمان و جزئیات نتایج آزمون ارشد و دکتری پرسیدند وی در جواب گفت در اطلاعیه اولیه که تغییر یافته بود در آزمون دکتری تعداد رشته ها از دویست و پنجاه و دو رشته به هفتادو دو رشته کاهش پیدا کرده و همچنین آزمون دکتری هم در سال دو بار صورت خواهد گرفت و نتایج آزمون ها به صورت کارنامه ای به داوطلبان و دانشگاه ها در اول شهریور ماه اعلام خواهد شد.

در ادامه آقای خدایی افزود: دانشگاه ها نیز یر اساس نتیجه و حد نصاب که از سوس سازمان به آنها اعلام می شود می توانند فراخوان پذیرش دهند و همچنین سازمان سنجش در این رابطه آمارهایی رو تهیه و ارائه خواهد داد و دانشگاه ها می توانند برای درصد های بالا فراخوان پذیرش دهند.

زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد و دکتری سال ۹۴

وی اضافه کرد: آنچه که در مصوبه شورای نظارت آمده است برای پذیرش دکترا نتایج تا ۲ سال اعتبار خواهد داشت یعنی آندسته از داوطلبانی که از نتیجه آزمون خود راضی باشد می تواند تا ۲ سال آزمون ندهد و برای سال های بعد از این نتیجه استفاده کند البته بار دیگر تکرار می کنم تا ۲ سال.

در پایان آقای خدایی اشاره ای به زمان برگزاری کنکور سراسری سال های بعد کرد وافزود: در سال های بعد از ۹۵ کنکور سراسری به روال عادی خود برخواهد گشت و هرسال در ۲۵ تیر ماه برگزار خواهد شد.

 

 

منبع: های دانش

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>