جستجو

منبع مورد نظر خود را جستجو کنید

شرکت دانش بنیان شرط برای ارتقاء اعضای هیأت علمی تاسیس شد

شرکت دانش بنیان شرط برای ارتقاء اعضای هیأت علمی تاسیس شدReviewed by زهرا on Dec 28Rating: 5.0

تاسیس شرکت دانش بنیان

بنا به گفته  معاون پژوهشی وزارت علوم، تاسیس شرکت دانش بنیان در آیین نامه جدید ارتقا اعضای هیات علمی یکی از شروط ارتقاء است اما این شرط الزام آور نخواهد بود.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir وحید احمدی بیان داشت: آیین نامه جدید ارتقا اعضای هیات علمی به دانشگاه ها ابلاغ شده و در این آیین نامه اعضای هیات علمی که شرکت دانش بنیان داشته باشند از امتیاز برخوردار می شوند و این امتیاز در روند ارتقا آنها موثر خواهد بود.

 شرکت دانش بنیان شرط برای ارتقاء اعضای هیأت علمی تاسیس شد

وی خاطرنشان کرد: در رشته های فنی و مهندسی موضوع ارتباط با صنعت بخشی از امتیازهای ارتقا اعضای هیات علمی را در بر می گیرد که ایجاد شرکت دانش بنیان در این حوزه قرار می گیرد.

معاون پژوهشی وزارت علوم بیان داشت: به طور مثال اعضای هیات علمی فعال در رشته های فنی و مهندسی باید برای دریافت امتیاز ارتقا علاوه بر مقاله دارای طرح های تحقیقاتی کاربردی و ارتباط با صنعت باشند.

احمدی با اشاره به وضعیت ارتقا اعضای هیات علمی رشته های علوم انسانی و علوم پایه نیز گفت: ارتقا این افراد براساس تولید مقاله، انتشار کتاب، ترجمه و تالیف و فعالیت های تحقیقاتی متناسب با رشته آنها است.

وی بیان کرد: امتیازات در آیین نامه جدید اعضای هیات علمی متناسب با رشته های آنها طراحی و تدوین شده است.

معاون پژوهشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: امتیاز از طریق ایجاد شرکت دانش بنیان در آیین نامه جدید ارتقا جزء امتیازات وتویی بشمار نمی رود و افراد می توانند از این موضوع برای کسب امتیاز بیشتر استفاده کنند.

احمدی تاکید کرد: از سوی دیگر درحال حاضر برخی از اعضای هیات علمی حوزه علوم انسانی نیز دارای شرکت های دانش بنیان هستند و نمی توان گفت که اساتید این حوزه ارتباطی با صنعت ندارند.

در این رابطه بخوانید:

اعلام زمان آغاز و نتایج فراخوان دوم جذب هیات علمی‌ در بهمن و شهریور

 

منبع: های دانش

برچسب‌ها, , , , , , ,