خانه / اخبار / طرح سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی برای ورودی های ۹۶ اجرایی می شود
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
اجرای طرحسنجش تحصیلات تکمیلی

طرح سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی برای ورودی های ۹۶ اجرایی می شود

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
طرح سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی برای ورودی های ۹۶ اجرایی می شودReviewed by زهرا on Jan 9Rating: 5.0

اجرای طرح سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی

به گفته معاون آموزشی وزارت علوم، طرح سنجش پذیرش تحصیلات تکمیلی از جمله پذیرش دکتری در صورت نهایی شدن برای وازت علوم لازم الاجرا می باشد اما این طرح برای ورودی‌های ۹۵ قابل اجرانخواهد بود.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir  به گفته مجتبی شریعتی نیاسر با اشاره به طرح سنجش پذیرش تحصیلات تکمیلی و مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، این طرح در مجلس مطرح شده است و البته هنوز نهایی نشده است، اما در صورت نهایی و ابلاغ شدن،  برای وزارت علوم نیز لازم الاجرا خواهدشد.

 طرح سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی برای ورودی های ۹۶ اجرایی می شود

وی ادامه داد: اما آنچه قابل پیش بینی بوده، این است که مطمئن هستیم که این طرح برای برای وردی‌های ۹۵ قابل اجرا نبوده و برای ورودی های ۹۶ اجرایی خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت علوم بیان کرد: برای ورودی‌های ۹۵ همان روال سابقی که اعلام شده بود، قابل اجرا خواهد بود، که دانشجویان در یک طرح غربالگری آزمون متمرکز جی ار ای « GRE»را گذرانده و سپس به دانشگاه‌ها مراجعه نموده و دانشگاه‌ها با ارزیابی تخصصی آنها را در سیستم خود پذیرش می نمایند.

کلیات طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی به تازگی به تصویب مجلس رسیده است که با وجود تصویب کلیات طرح، مواد ۲ و ۵ طرح، برای بررسی و رفع ابهام از صحن علنی به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع شد.

با توجه به اصلاحات به عمل آمده در این کمیسیون، مجدداً در صحن علنی در دستور بررسی قرار گرفت و نمایندگان به تشکیل شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و نحوه پذیرش دانشجویان دکتری با بررسی و تصویب ماده ۲ و ۵ این طرح، رأی موافق دادند.

بند مربوط به سهمیه های قانونی مندرج در حال حاضر تنها برای مقاطع تحصیلات تکمیلی به تصویب نهایی نرسیده است.

 

منبع: های دانش

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>