جستجو

منبع مورد نظر خود را جستجو کنید

قوانین جدیدی درباره وضعیت موسیقی در دانشگاههای کشور اعلام شد

قوانین جدیدی درباره وضعیت موسیقی در دانشگاههای کشور اعلام شدReviewed by زهرا on Dec 23Rating: 5.0

اعلام قوانین جدید موسیقی در دانشگاهها

بنا به گفته اعضای شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مقرر شد صرفاً در رشته‌هایی که در سرفصل درسی آنها موسیقی وجود دارد، با رعایت جوانب قانونی انجام شود.

به گزارش اخبا پیام نور hidanesh.ir جلسه ۲۸۸ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌‌‌ها و مراکز آموزشی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد. این جلسه به ادامه بررسی دستورالعمل اجرایی برنامه‌های موسیقایی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اختصاص یافت.

قوانین جدیدی درباره وضعیت موسیقی در دانشگاههای کشور اعلام شد

در ادامه جلسه، اعضاء بر تأکید به ضابطه‌مند بودن برخورد با تخلفات احتمالی در زمینه فعالیت‌‌های موسیقایی در دانشگاه‌ها خواستار توجه به جنبه‌های اثباتی و روشن شدن مصادیق فعالیت‌های مجاز در این زمینه شدند. همچنین تصمیم گرفته شد تا در زمینه دعوت از گروه‌های موسیقی، اولویت با دعوت از گروه‌های موسیقی داخل دستگاه باشد.

اعضای شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی همچنین قرار گذاشتند آموزش موسیقی صرفاً در رشته‌هایی که در سرفصل درسی آنها است، با رعایت جوانب قانونی،  انجام بپذیرد.

در پایان این جلسه رئیس نهاد رهبری در دانشگاهها، حجت الاسلام و المسلمین محمدیان اظهار داشت: در جلسه‌ای با حضور وزرای علوم و بهداشت و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مقرر شد تا به منظور رفع برخی از خلاءها و کاستی‌ها آئین‌نامه برگزاری اردوهای دانشجویی مورد بازنگری قرار بگیرد.

 

منبع: های دانش

برچسب‌ها, , , ,