خانه / اخبار / محدودیت پذیرش دانشجو در پژوهشگاهها براساس برنامه وزارت علوم
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
محدودیت پذیرش دانشجو در دانشگاهها

محدودیت پذیرش دانشجو در پژوهشگاهها براساس برنامه وزارت علوم

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
محدودیت پذیرش دانشجو در پژوهشگاهها براساس برنامه وزارت علومReviewed by زهرا on May 9Rating: 5.0

محدودیت پذیرش دانشجو در پژوهشگاهها

با توجه به گفته مدیرکل پژوهشی وزارت علوم، در سال جاری روند پذیرش دانشجو در مراکز پژوهشی و پژوهشگاه ها تغییر کرده و پذیرش دانشجو نیز در این مراکز کاهش یافت.

به گزارش اخبار پیام نورhidanesh.ir مظفر شریفی در گفتگوی خود ابراز داشت: براساس برنامه وزارت علوم تنها پژوهشگاه های دولتی بزرگ می توانند دانشجوی تحصیلات تکمیلی پذیرش نمایند.

 محدودیت پذیرش دانشجو در پژوهشگاهها براساس برنامه وزارت علوم

وی بیان کرد: پژوهشگاه هایی می توانند پذیرش دانشجو داشته باشند که دارای برنامه راهبردی و زیرساخت های لازم مانند اعضای هیات علمی مناسب را داشته باشند.

مدیرکل پژوهشی وزارت علوم با بیان اینکه پژوهشگاه ها باید پروژه های کاربردی را در کشور اجرا نمایند، بیان کرد: بنابراین این مراکز درصورتی می توانند دانشجو پذیرشنمایند که دارای طرح کاربردی باشند و دانشجویان را در اجرای این پروژه ها وارد نمایند.

شریفی بیان کرد: در گذشته مراکز پژوهشی خصوصی و غیردولتی نیز می توانستند دانشجو پذیرش نمایند که از سال جاری این مراکز دیگر مجاز به پذیرش دانشجو نمی باشند.

وی یا آوری کرد: در مجموع برنامه وزارت علوم این خواهد بود که پذیرش دانشجو در مراکز پژوهشی و پژوهشگاه ها کاهش پیدا کند و تنها مراکز پژوهشی بزرگ دولتی که دارای زیرساخت مناسب مانند اعضای هیات علمی هستند می توانند دانشجو پذیرش نمایند.

 

 

منبع: های دانش ، اخبار پیام نور

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>