خانه / اخبار / معاون پیام نوردر پاسخ به معترضین افزایش شهریه متغیرگفت هیچ ضرب العجلی در پرداختش نیست
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
اعتراض به شهریه متغیر پیام نور

معاون پیام نوردر پاسخ به معترضین افزایش شهریه متغیرگفت هیچ ضرب العجلی در پرداختش نیست

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
معاون پیام نوردر پاسخ به معترضین افزایش شهریه متغیرگفت هیچ ضرب العجلی در پرداختش نیستReviewed by زهرا on Feb 7Rating: 5.0

پاسخ معاون پیام نوربه معترضین افزایش شهریه متغیر

بنا به اعلام معاون ادرای مالی دانشگاه پیام نور در واکنش به افزایش ۱۵ درصدی شهریه متغیر بیان کرد: افزایش شهریه ای نداشتیم، افزایش شهریه معمولا اول مهر و برای یک بار صورت می پذیرد.

به گزارش اخبار پیام نور hidanesh.ir فیصل حسنی  معاون اداری مالی عمرانی دانشگاه پیام نور در گفتگو با خبرگزاری مهر در خصوص افزایش ۱۵ درصدی شهریه متغیر دانشجویان بیان کرد: ما افزایش شهریه‌ای نداشتیم، افزایش شهریه معمولا هر سال اول مهر و برای یک بار صورت می گیرد، در ترم دوم دیگر افزایش شهریه‌ای اعمال نمی گردد.

معاون پیام نوردر پاسخ به معترضین افزایش شهریه متغیرگفت هیچ ضرب العجلی در پرداختش نیست

وی گفت: صندوق رفاه دانشجویان از ابتدای سال تا کنون حدود  ۱۰ میلیارد به دانشجویان وام ارایه کرده است که بعد از فارغ التحصیلی باید پرداخت نمایند، همچنین بانک صادرات به حدود  ۷ الی ۸ هزار نفر از دانشجویان که بدهی داشتند با کارمزد ۴ درصد وام اختصاص داده شده است.همچنین در پرداخت شهریه متغیر ضرب العجلی وجود ندارد، دانشگاه تقویم آموزشی دارد و براساس آن اعلام می کند چه زمانی باید شهریه پرداخت گردد.

معاون اداری مالی دانشگاه پیام نور گفت: دانشجو در صورتی موظف به اجرای قوانین دانشگاه پیام نور خواهد بود که براساس آن دفترچه‌ای که قبول کرده و وارد دانشگاه شده است. همچنین اگر دانشجویی مشکل مالی دارد یا نمی تواند یک جا شهریه را پرداخت نماید، دانشگاه برای وی تسهیلاتی قرار داده است.

معاون اداری مالی دانشگاه پیام نور گفت: همچنین دانشگاه برای پرداخت شهریه متغییر تمام دانشجویان وام می دهد دانشجویان بعد از انتخاب واحد در صورت درخواست وام برای شهریه متغییر می توانند روی لینک مربوطه در سایت، کلیک کنند همان لحظه شهریه متغییر دانشجویان از طریق بانک تجارت  بدون ضامن و تنها از لینک سایت با کارمزد یک درصد پرداخت می شود و دانشجویان باید ماهانه اقساط آن را پرداخت نمایند.

حسنی ادامه داد: دانشگاه پیام نور دانشگاهی است که کمترین شهریه را از دانشجو دریافت می کند، شهریه ثابت دانشگاه در مقطع کارشناسی ۱۲۶ هزار تومان بوده است که برای پرداخت آن نیز دانشگاه به متقاضیان وام ارائه می دهد.

 

به گزارش های دانشحدود ۳۴۶ نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور اصفهان در نامه ای خطاب  به علی اصغر رستمی ابوسعیدی رئیس دانشگاه پیام نور نسبت به افزایش شهریه ۱۵ درصدی شهریه متغیر نسبت به ترم قبل، قانون پرداخت ضرب العجلی شهریه متغیر و عدم بهبود وضعیت آموزشی انتقاد نمودند که در بخش هایی از این نامه آمده است:

«دانشجویان پیام نور هنوز از شوک افزایش ۳۵۰۰۰تومانی شهریه آذرماه سال گذشته خود، به بهانه خدمات فرهنگی که اجرا نشد، در نیامده اند که اینبار با قانون پرداخت ضرب العجلی شهریه متغیر مواجه شده اند.

دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان، نارضایتی خویش را از روند افزایشی شهریه ها و عدم بهبود وضعیت آموزشی اعلان کرده و به جد خواستار تجدید نظر در قانون جدید پرداخت شهریه متغیر و شفاف سازی در جهت علت افزایش شهریه ها و بودجه فرهنگی و توقف این افزایش ها هستیم و خواهیم بود.

شهریه متغیری که ۱۵درصد نسبت به قبل افزایش یافته و تنها ۲۵ روز زمان برای پرداخت آن درنظر گرفته شده است. حال این سوال را مطرح می کنیم ، آیا از ترم گذشته تا کنون امکانات و کیفیت آموزشی و علمی دانشگاه ۵ درصد بهبود یافته که ۱۵ درصد شهریه افزایش یافته است؟ نکند قرار است ۱۸میلیارد بدهکاری ناشی از جریمه دانشگاه را دانشجویان پرداخت کنند؟

در این رابطه بخوانید:

دانشجویان پیام نور چگونه وام شهریه متغیر بگیرند

 

منبع: های دانش ، اخبار پیام نور

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>