خانه / اخبار / نتایج کنکور ۹۵ تا صبح چهارشنبه اعلام وانتخاب رشته از ۲۳ مرداد
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
اعلام نتایج کنکور95

نتایج کنکور ۹۵ تا صبح چهارشنبه اعلام وانتخاب رشته از ۲۳ مرداد

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
نتایج کنکور ۹۵ تا صبح چهارشنبه اعلام وانتخاب رشته از ۲۳ مردادReviewed by زهرا on Aug 9Rating: 5.0

نتایج کنکور ۹۵ تا ساعت ۹ صبح چهارشنبه اعلام وانتخاب رشته از ۲۳ مرداد آغاز شد

بنا به اعلام رئیس سازمان سنجش نتایج اولیه کنکور ۹۵ نهایتاً صبح چهارشنبه ۲۰ مردادماه سال جاری۹۵ منتشر و اعلام می گرددو تمام داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌ گردند.

به گزارش اخبار دانشگاه سراسریhidanesh.ir در خصوص اعلام نتایج کنکور سراسری سال ۹۵  ابراهیم خدایی بیان کرد: طبق برنامه زمانی مشخص شده، مقرر بود تا نتایج اولیه کنکور ۹۵ در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۰ مرداد اعلام گردد و بر این اساس نتایج نهایتاً تا ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۲۰ مرداد ماه سال ۹۵از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می گردد.

نتایج کنکور ۹۵ تا صبح چهارشنبه اعلام وانتخاب رشته از ۲۳ مرداد

رئیس سازمان سنجش بیان کرد با توجه به این که تمام داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌ گردند تعداد ۴۳۰ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های روزانه و سایر افراد مجاز به انتخاب رشته در سایر دوره‌ها می‌ گردند.

او همچنین در خصوص نفرات برتر در گروه‌های آزمایشی مختلف بیان کرد: نفرات برتر در گروه‌های آزمایشی متفاوت است به عنوان مثال در گروه ریاضی و فنی بیشترین نفرات برتر مربوط به شهر تهران، در گروه تجربی بیشترین نفرات برتر مربوط به شهرستان‌ها و در گروه انسانی ترکیبی از تهران و شهرستان است.

خدایی در خصوص زمان آغاز انتخاب رشته داوطلبان مجاز گفت: انتخاب رشته از تاریخ ۲۳ مرداد آغاز و تا ۲۸ مرداد ماه سال جاری۹۵ ادامه می یابد و داوطلبانی که تمایل دارند در دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنند باید منتظر اعلام اطلاعیه این دانشگاه باشند تا پس از آن برای انتخاب رشته اقدام نمایند. همچنین گفت در گروه فنی و ریاضی نفرات برتر عمدتاً از میان پسران و در گروه تجربی از میان دختران است. اما در نهایت ترکیب پسران در نفرات برتر بیشتر از دختران بوده است به گونه‌ای که ۶۰ درصد نفرات برترپسران می باشند.

 

منبع: های دانش

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>