جستجو

منبع مورد نظر خود را جستجو کنید

وزارت علوم برای افزایش ظرفیت بورس خارج،برنامه‌ای نخواهد داشت

وزارت علوم برای افزایش ظرفیت بورس خارج،برنامه‌ای نخواهد داشتReviewed by زهرا on Feb 10Rating: 5.0

عدم برنامه وزارت علوم برای بورس خارج

به گفته رئیس سازمان امور دانشجویان، در سال آینده ظرفیت اعزام دانشجویان برای بورس خارج از کشور تغییری نخواهد کرد و مانند سال های گذشته حدود ۱۰۰ نفر بورس خواهند شد.

به گزارش اخبار دانشگاه سراسری hidanesh.ir مجتبی صدیقی در گفتگو با های دانش بیان کرد: باتوجه به اینکه وزارت علوم برنامه ای برای افزایش ظرفیت بورس خارج از کشور ندارد بنابراین میزان ظرفیت بورس خارج از کشور سال آینده نیز مانند امسال خواهد بود.

 وزارت علوم برای افزایش ظرفیت بورس خارج،برنامه‌ای نخواهد داشت

او گفت: اولویت وزارت علوم اعزام دانشجویان دکتری به خارج از کشور برای دوره های کوتاه مدت است که برنامه داریم ظرفیت این اعزام ها را در سال آینده افزایش خواهیم داد.

رئیس سازمان امور دانشجویان بیان کرد: افزایش ظرفیت دانشجویان به دوره های کوتاه مدت خارج از کشور متناسب با میزان بودجه خواهد بود.همچنین از دانشگاه ها درخواست کردیم نیازهای خود را برای بورس خارج از کشور در رشته های خاص و متناسب با چارچوب نقشه جامع علمی کشور به این سازمان ارئه کنند که تاکنون بسیاری از دانشگاه ها نیازهای خود را اعلام نموده اند.

رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه گفت: پس از پذیرش اولیه دانشجویان به دانشگاه های محل قبولی برای انجام مصاحبه معرفی می شوند و نتایج به وزارت علوم برای بررسی ارسال می گردد و در نهایت پذیرفته شدگان نهایی معرفی می شوند.

صدیقی بیان کرد: نیازهای دانشگاه ها برای بورس خارج از کشور در شورای مرکزی بورس بررسی می شود و از این طریق سهمیه ها مشخص خواهد شد. همینطور در ادامه صحبت های خود گوشزد کرد سهمیه های تعیین شده به سازمان سنجش اعلام می گردد تا در دفترچه راهنمای پذیرش دوره دکتری ثبت و ضبط گردد.

.

 

منبع: های دانش

برچسب‌ها, , , , ,