جستجو

منبع مورد نظر خود را جستجو کنید

وزارت متولی تغییر روند صدور مجوز درخوابگاه‌های غیردولتی

وزارت متولی تغییر روند صدور مجوز درخوابگاه‌های غیردولتیReviewed by زهرا on May 17Rating: 5.0

تغییر روندصدور مجوز برای خوابگاه غیردولتی

بنا به اعلام رئیس صندوق رفاه دانشجویان، روند صدور مجوز خوابگاه های خودگردان غیر دولتی را تشریح کرده و بیان کرد: تعاونی خوابگاه داران غیردولتی صلاحیت نظارت بر خوابگاه های غیردولتی رانخواهند داشت.

به گزارش اخبار دانشگاه آزادhidanesh.irذالفقار یزدان مهر در گفتگوی خود درباره روند صدور مجوز خوابگاه‌های غیردولتی بیان کرد: دستورالعمل شورای نظارت و ارزیابی خوابگاه های خودگردان غیردولتی به خاطر نابسامانی در روند صدور مجوز این خوابگاه ها صادر گردید.

 وزارت متولی تغییر روند صدور مجوز درخوابگاه‌های غیردولتی 

وی گفت: بعضا گزارش هایی دریافت میگردید که برای صدور مجوز از خوابگاه داران مبالغی توسط نهاد صادر کننده مجوز دریافت می شد که همه بدون نظارت بوده است. همچنین مشکلات دیگری وجود داشت که منجر به ابلاغ دستورالعمل مذکور گردید.

وی در ادامه گفت: مشکلی که در خصوص این خوابگاه ها وجود داشت این بود که با وجود اینکه این خوابگاه ها از سوی خوابگاه داران غیردولتی نظارت می شد، به غیر دانشجو افراد دیگر و غیر دانشجو نیز در این خوابگاه ها اسکان داده می شدند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان بیان کرد: این در حالی است که سیاست گذاری و نظارت و راهبری خوابگاه‌ها برعهده وزارت علوم بوده است در همین راستا، دستورالعمل ایجاد و تاسیس خوابگاه‌های غیردولتی توسط وزارت علوم صادر گردید و شورای نظارت و ارزیابی خوابگاه ها در استان ها شکل گرفته است. همچنین معاون دانشجویی دانشگاه مادر، مدیرحراست دانشگاه مادر و معاونان دانشجویی دانشگاه ها، نماینده صندوق رفاه دانشجویان و نماینده اتحادیه خوابگاه داران غیردولتی در این شورا حضور پیدا می کنند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس این طرح، مجوز خوابگاه ها توسط شورای مذکور صادر و متناسب با نظر کارشناس دادگستری و عرف محل، اجاره بها نیز مشخص می گردد.

یزدان مهر ادامه داد: با توجه به این مساله که صندوق رفاه دانشجویان اجازه ابطال مجوز خوابگاه های غیردولتی را دارد، در صورتی که تخلفی مشاهده نماید، می تواند برای لغو مجوز این خوابگاه ها اقدام نماید.

وی در خاتمه گفت: خوابگاه داران غیردولتی صلاحیتی برای نظارت و پیگیری این خوابگاه ها نداشته و فقط در تهران به عنوان یک تعاونی می توانند فعالیت نمایند. صندوق رفاه دانشجویان نیز به آنها کمک می نماید.

 

منبع: های دانش

برچسب‌ها, , , , ,