خانه / اخبار / چکونگی محاسبه کردن نمرات در دانشگاه پیام نور
گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور
چکونگی محاسبه کردن نمرات در دانشگاه پیام نور

چکونگی محاسبه کردن نمرات در دانشگاه پیام نور

به کانال تلگرامی " های دانش " بپیوندید و از مزایای ویژه برخوردار شوید »جهت عضویت اینجا کلیک کنید
.
چکونگی محاسبه کردن نمرات در دانشگاه پیام نورReviewed by سعید حبیبی on Jun 9Rating: 5.0

 

نحوه و چکونگی محاسبه کردن نمرات در دانشگاه پیام نور رو در این مطلب برای قرار دادیم تا کابران متوجه آن شوند که مورد نیاز همه ی دانشجویان هم هست.

حالت های متفاوتی خروجی اولیه نمرات دانشگاه پیام نور که از راه ریاضی ساده ای که بر مبنا ۲۰ (بیست) محاسبه می شود.که در این زمینه سایت های دانش قصد دارد به صورت کاملا واضع بیان کند.

اگر بخواهیم کارمنو شروع کنیم و محاسبه رو انجام بدیم باید این موضوع رو قبل از این کارها بدونیم این که نمرات کلیه ی امتحان های کتبی دانشگاه پیام نور ۱۴ نمره هستند البته بر مبنای چهارده ! که بعد از اینکه در دو حالتی که در ادامه به آنها اشاره ای خواهیم داشت بر مبنای ۲۰(بیست) نمره خواهند شود.برای یاد گیری چگونگی این کار همراه ما تا پایان این روش باشید.

  • حالت یک یا اول : زمانی که استاد درس مورد نظر نمره ی میان ترم برای دانشجویان در نظر بگیرد در این حالت.

۶ نمره میان ترم + ۱۴ نمره هم امتحان درس مورد نظر که جمعا میشود ۲۰ (بیست) نمره

  • حالت دو یا دوم : در این حالت زمانی که استاد درس مورد نظر نمره ای برای میان ترم ئر نظر گرفته نباشد.

۱۴ نمره ضربدر ۱۰ نمره امتحانی درس بعد از این کار تقسیم بر ۷ می کنند که برمبنای ۲۰ محاسبه می شود.

به همین راحتی

چکونگی محاسبه کردن نمرات در دانشگاه پیام نور

قابل توجه دانشجویان : این هکم در نظر داشته باشین که برای محاسبه نمرات از هر دو روش یا حالت برای محاسبه کردن استفاده می شود ولی بهترین حالت نمره رو در نظر خواهند داشت.

 

اگر بخواهیم برای حالت های بالا که به آنها اشاره کردیم مثالی عرض کنیم این گونه است:

  • زمانی که استاد درس مورد نظر ۳ نمره از ۶ نمره برای میان ترم و دانشجو هم از چهارده نمره کتبی بتواند چهارده رو بگیرد در این زمان از دوحالت محاسبه برای نمره نهایی استفاده میی شود که به شرح زیر است.

در حالت یک نمره کسب کرده دانشجو ۱۷ اما نمره در حالت ذکر شده دوم ۲۰ خواهد شددر این حالت هستش که سیستم نمره نهایی که برای دانشجو رد میکند ۲۰(بیست) است. آفرین

  • زمانی که استاد درس مورد نظر ۰ (صفر) از کل ۶ نمره میان ترم برای دانشجو در نظر گرفته باشد و لی دانجو با همت و تلاش نمره چهارده ار چهارده امتحان کتبی رو بگیرد با محاسبه دو حالت نمره نهایی به شرح زیر می شود.

در حالت یک دانشجو نمره هفت و در روش دوم ده از بیست خواهد شددر این حال هم باید گفت متاسفانه سیستم خودکار نمره نهایی ده رو وارد کارنامه خواهد کرد. تلاش کن

مثال سوم این که اگر نمره میان ترمی در نظر گرفته نشده باشد یا این که می توان گفت درس مورد نظر خود خوان باشد در این حالت نمره کتبی از چهارده خواهد شد که دانشجو هر نمره ای بگیرد ضرب ده و تقسیم هفت خواهد شد در این حال هم بر مبنای بیست می شود.

با تشکر که با آموزش ما همراه بودید.

منبع: های دانش

برا مشاهده اخبار پیام نور میتوانید کلیک کنید.

 

باکس دانلود

گروه تلگرامی های دانش نمونه سوالات کارشناسی پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>